Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
  Podgląd wydruku

Re: Psiaki i kociaki w moim domu.
Autor Wiadomość
Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Cytuj:
kolega młodszego sąsiada. Kiedyś wszedł do mnie na posesję z tekstem, że nasz pies obszczekuje ludzi - tzn szczeka jak ktoś przechodzi, tak mu doniesiono.

Czy są jakieś przepisy zakazujące psom szczekania na posesji? :) W takim razie policjant powinien o takim przepisie poinformować i podać gdzie ew. takie przepisy są zamieszczone.
Kilka lat temu w jakiejś miejscowości samorząd wydał uchwałę zabraniającą psom szczekania po 22-ej <icon_mrgreen>
Wywołało to powszechny śmiech.
O, znalazłem w internecie artykuł :) To było w Łodzi. Właścicielom miała grozić grzywna 500 zł <icon_e_surprised>
http://www.wprost.pl/ar/163981/Surowy-z ... a-po-2200/

Cytuj:
w urzędach nikogo to nie interesuje. Jest w mieście przytulisko i wyłapują pieski,

Jeśli tak jest to w tych czasach o takich sprawach warto powiadomić media. Wpierw lokalne media, a w razie odmowy media ogólnopolskie, np. program Uwaga z TVN-u.
Bardzo często dziennikarze z tej telewizji ale też Polsatu stają w obronie mieszkańców; versus urzędy, instytucje lub sąsiedzi.
W twojej sytuacji pewnie byłabyś sama przeciw kilkudziesięciu lub kilkuset rodzinom, a to już wymaga sporej odwagi bo: Non Hercules contra plures, niestety.

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

U nas życie toczy się wokół psiaków i kociaków, a jeszcze doszedł obowiązek z papużkami. Pewna pani zakupiła dla dziecka papugi latem, ja widząc w jakiej klatce są trzymane, zakupiłam porządną klatkę dla biednych ptaków. No a po trzech miesiącach zadzwoniono do mnie ze stwierdzeniem, że dziecko uczulone na papugi i ktoś musi je zabrać, a skoro kupiłam klatkę to dzwonią - mogą komuś innemu dać, ale tam to na zmarnowanie pójdą..........Tym sposobem stałam się opiekunem dwóch uroczych papużek falistych, które cudnie umilają mi dzień, są przesympatyczne.
Obrazek

Nasza sunia miała zaś niedawno operację wycięcia listwy mlecznej, pojawił się guz i trzeba było wyciąć już wszystko bo i tak byłyby zapewne przerzuty. Sunia ma już swoje lata więc zaczynają się pojawiać problemy.

A zwierzaki żyją sobie spokojnie, choć wszystkie są już stare i bardzo stare.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Też marzyłby mi się taki obrazek w domu jak na ostatniej fotce ,lecz moja Agatka nie ma ochoty na bliższą przyjaźń z Sisi .Niestety chyba ma to zakodowane w pamięci,że Sisi Bigielka wciąż ją przegania z ogródka .No cóż jedna i druga chcą mieć wyłączność do bycia w ogródku .Agatka nawet inne koty przegania z ogródka.Ewuniu masz wesoło z papużkami bo one wciąż rozmawiają <icon_e_wink>

Spełniam swoje marzenia cz.3

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Jadziu, papużki są urocze, bardzo gadatliwe, ale to dobrze bo u nas wieczna cisza w domu.
Obrazek

Nasze koty też nie lubią obcych kotów w ogrodzie, przychodzą do nas się najeść w tej chwili już 3 obce. Strasznie dużo ich nagle się zrobiło, do tej pory był spokój - pomijając trzy maluchy znalezione jakiś czas temu. Jest to kłopot bo trzeba te przychodzące koty wyłapać i wykastrować/wysterylizować (dwa to samce, a trzeci nie wiadomo). Nie chcę mieć niespodzianki wiosną i jakiegoś przychówku jeśli trzeci kot okaże się być kotką.

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Fajnie dają sobie buzi .Kiedyś znajoma miała papużki faliste oj głośno tam było, oj głośno lecz nie trzeba słuchać muzyki .Jednak jak chciała słuchać TV po prostu je nakrywała klatkę ręcznikiem i były cicho :) Kiedyś miałam 2 kanarki śpiewały calutkimi dniami i też czasem musiałam klatkę nakrywać ręcznikiem żeby sie uciszyły .Teraz brakuje mi ich śpiewu lecz jest Agatka to nie bardzo .Widzę ,ze Twoja kotka nie reaguje na papużki

Spełniam swoje marzenia cz.3

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Jadziu, mamy kilka kotów, ale papugi są w dużej klatce więc koty tam się nie dostaną, większe zainteresowanie było na początku, teraz to tylko jak papugi zaczynają fruwać jak szalone to koty się zrywają i patrzą. Nie wypuszczam ich, może latem jak koty całymi dniami są w ogrodzie to je będę wypuszczała w pokoju.

Obrazek

Staruszek Jordi już ledwo chodzi, ze schodów trzeba go znosić bo spada na sam dół biedny, często sie przewraca i nie ma siły się podnieść.
Obrazek

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa UTC [letni]