Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
  Podgląd wydruku

Szczytna 2012 r. (Kotlina Kłodzka)
Autor Wiadomość
Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Szczytna (do 1945 niem. Rückers) to miasteczko w woj. dolnośląskim, położone jest u podnóża Gór Stołowych . Liczy 5 tys. mieszkańców i jest ośrodkiem turystyczno-krajoznawczym.

Fot.Szczytna, malowniczo położone miasteczko w Kotlinie Kłodzkiej
Obrazek

Najczęściej odwiedzanym miejscem w Szczytnej jest góra Szczytnik i położony na niej zamek neogotycki Leśna.
Obrazek

W 2012 r. byłem na rehabilitacji w położonym kilka kilometrów stąd uzdrowisku Polanica Zdrój.
Jadąc z Polanicy w kierunku Kudowy lub Dusznik Zdroju, obserwowałem to pięknie położone miejsce z górą i zamkiem i postanowiłem je odwiedzić. Dla mnie jest to niewątpliwie perełka Ziemi Kłodzkiej, niemal nieznane miasteczko wśród licznych uzdrowisk.

Fot. Wśród zabytków wymienić trzeba barokowy kościół par. św. Jana Chrzciciela (widok ze Szczytnika)
Obrazek

Atrakcją dla turystów jest taras widokowy ulokowany na Orlich Skałach, skąd rozpościera się panorama na Szczytną, Góry Stołowe, Bystrzyckie i Orlickie.
Obrazek

Fot. Urokliwe centrum miejscowości z nowoczesną fontanną, gazonami i ławkami dla spacerowiczów
Obrazek

Pod koniec pobytu w szpitalu uzdrowiskowym pojechałem do Szczytnej i dotarłem na szczyt Szczytnika nie piechotą (posługiwałem się wówczas kulami pachowymi) ale moim autem, co mnie bardzo ucieszyło. Droga była kręta ale malownicza i bez problemu zaparkowałem przy samym tarasie widokowym.
Obrazek

Obrazek

Z tarasu rozpościerał się widok na Szczytną z małymi domkami i porośnięte lasami okoliczne góry.
Obrazek

Obrazek

Potężne głazy przy tarasie widokowym i maleńka sylwetka (cień) fotografa w centrum kadru
Obrazek

W 2014 miejscowa Huta Szkła Kryształowego ?Sudety? została zamknięta, budynki fabryczne wyburzono.
Obrazek

Serwis miasta i gminy Szczytna informuje:
?Szczytnik (589 m npm) był od zawsze kojarzony z naszym miastem i jest najchętniej odwiedzanym miejscem, gdzie można spędzić cały dzień. Składają się na to atrakcje ulokowane na tej górze: zamek ?Waldstein?, skały z tarasem widokowym, Gościniec Misyjny oraz Kalwaria Górska. Jest co zobaczyć i gdzie zjeść.
W Gościńcu im. Ks. Jana Berthiera zorganizowana jest galeria ciekawych eksponatów misyjnych, przywiezionych przez misjonarzy (m.in. z Indonezji, Madagaskaru, Papui Nowej Gwinei). Można tu odpocząć, napić się kawy, posłuchać muzyki i coś przegryźć?

Tu, na górze zrobiłem liczne zdjęcia a potem zjechałem ze Szczytnika do miasteczka co zajęło mi nie więcej niż 10 minut
Obrazek

Obrazek

Barokowy kościół, tym razem fotografowany z perspektywy małego rynku
Obrazek

Kolejnym miejscem gdzie się zatrzymałem aby podziwiać miejscowe widoki był zajazd o ciekawej nazwie ?Tajemniczy Ogród? (zdj. wykonane ze Szczytnika)
Obrazek

Wystarczy obejrzeć kolejne 2 zdjęcia tam zrobione aby to miejsce polubić i w czasie pobytu na ziemi kłodzkiej w pensjonacie zajazdu się zatrzymać. W pobliżu wybudowano pole golfowe, kolejna atrakcja dla turystów sportowców.
http://tajemniczy.com.pl/zajazd/
Obrazek

Kilka godzin spędzonych w Szczytnej było dla mnie prawdziwym relaksem, tym bardziej, że nigdzie nie musiałem daleko chodzić a mogłem obejrzeć urokliwe krajobrazy i zabytki tego ciekawego miejsca z płd-zach. Krańca Polski.
Szczytna to kolejne miejsce obok Międzygórza z jego niesamowitym wodospadem, które warto w Kotlinie obejrzeć.
Obrazek

W godzinie - nieskończoność czasu.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]