Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
  Podgląd wydruku

Zamość 2016
Autor Wiadomość
Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Co roku staramy się odwiedzić kilka miejsc w Polsce, bo Polska piękna i ciekawa jest. Kolejną wycieczkę w tym roku, zrobiliśmy sobie do Zamościa. Zabytki Starego Miasta wpisane są na listę UNESCO, no i niestety rozczarowanie.
A rozczarowanie, ponieważ miałam wrażenie, że to miasto nie jest żywe. Pierwszy raz spotkałam się z czymś takim. Brak klimatu, brak pomysłu, brak życia. Stare miasto to wielki rynek, wielki pusty plac, a wokół niego stare, zabytkowe kamienice z cudnymi krużgankami. No ale nic nie widać bo wszędzie restauracje, lokale gastronomiczne i pełno wystawionych stolików. Wygląda to tak, jakby ludzie tu przyjeżdżali zasiąść w knajpie na rynku i mają patrzeć, jeść, pić. No i ludzie siadają w tych lokalach i gadają, konsumują i tyle. W obrębie rynku brak toalety i oznakowania gdzie takowa można znaleźć. No toalety są w jadłodajniach dla gości............wchodzę do punktu informacji i pytam panią gdzie jest toaleta, a pani macha mi ręką za swoje plecy i wskazuje w ten sposób kierunek mówiąc o jakiejś bramie. No jakbym była miejscowa to bym wiedziała gdzie ta brama, ale miejscowa nie byłam. Znaleźliśmy nieszczęsną toaletę po za obrębem starego miasta i szok. Wstyd bo pod przybytkiem stoi autokar i z niego wychodzą zagraniczni turyści, a toaleta porażka rodem z komunizmu głębokiego, nie można nawet swobodnie wejść do środka aby nie wpaść na zaniedbaną mikro muszlę.
Dlaczego tak? Dlaczego nie można zrobić porządnej toalety ogólnodostępnej w takim miejscu? Fundusze z Unii na renowację miasta pozyskują i wykorzystują, ale otoczka też jest ważna.
No nic, trudno.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]