Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 118, 119, 120, 121, 122
  Podgląd wydruku

Re: Pogoda
Autor Wiadomość
Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Dziś chłodno i pochmurno, jak dla mnie nawet zimno, ale ja mam inny odbiór temperatury więc trzeba wziąć poprawkę na ten czynnik <lol> Wiatr gdzieś uciekł, nie pada, ale przydałoby się słońce. Jestem bardzo śpiąca i otępiała, mój problem z głową - niezidentyfikowany przez neurologa - daje o sobie znać jakoś tak dobitniej. Nic to, jutro będzie lepszy dzień. <icon_e_biggrin>

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

ewulab pisze:
Dziś chłodno i pochmurno, jak dla mnie nawet zimno, ale ja mam inny odbiór temperatury więc trzeba wziąć poprawkę na ten czynnik <lol> Wiatr gdzieś uciekł, nie pada, ale przydałoby się słońce. Jestem bardzo śpiąca i otępiała,

Tak sobie z tym twoim, innym odbiorem temp. pomyślałem gdy w ciepłe dni pisałaś o chłodzie :) I dlatego warto mieć w domu (lub w ogrodzie) termometr aby obiektywnie ocenić pogodę.

Jest coś takiego jak meteoropatia (meteopatia)
Definicja w Wikipedii tutaj:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Meteoropatia
"Przeciętny człowiek nie odczuwa zmian ciśnienia atmosferycznego. Jest grupa osób zwana meteopatami, którzy są szczególnie wyczuleni zarówno na poziomy ciśnienia jak i jego zmiany"

Profesor z Zakładu Geoekologii i Klimatologii:
"Szacuje się, że poza miastem meteopaci to 30-35 procent populacji. - W mieście odsetek ten wzrasta nawet do 70 procent. Nie wiadomo, dlaczego tak się dzieje. Dlaczego tak znacząca więcej jest meteopatów w miastach? Dlaczego "rwie nas w kościach"? Jest związek z ciśnieniem krwi i ciśnieniem atmosferycznym?"

Moim zdaniem jednym z głównych czynników może być różnica w czystości środowiska między wsią a miastem.
Ludzie w mieście zwykle oddychają powietrzem zanieczyszczonym spalinami pojazdów, dymami z kominów fabryk i domów mieszkalnych. <mysli>
W miastach większy odsetek ludzi (zwlaszcza dzieci i młodzieży) przesiaduje w domu przed ekranami TV i komputerów co może być kolejnym czynnikiem uwrażliwiającym na zmiany pogody. <mysli>

W moim przykładzie osobistym to połowica jest meteopatką, a ja w ogóle takich zmian nie odczuwam. Nie boli mnie głowa, nie łupie mnie w kościach, nie czuje osłabienia gdy ciśnienie powietrza spada.
Siedzenie w domu mojej połowy przez większą częśc dnia oraz spędzanie więcej czasu przed ekranami emitującymi niebieskie światło może być spowodowane tą różnicą miedzy nami ale pewnosci 100% to nie mam. :)

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Krzysztofie, nie jestem i nigdy nie byłam meteopatą. Nie mam z tym żadnego problemu. Mam od czerwca problem z dziwnym zjawiskiem w głowie, neurolodzy nie wiedzą o co chodzi. Wczoraj źle widziałam i byłam przytłumiona okropnie. Cały czas czułam dyskomfort w głowie i straszną senność. Co do odczuwania zimna to mi prawie zawsze jest zimno, bywa, że nawet latem. Jestem w domu i odczuwam chłód, zimno. To są konsekwencje chorej tarczycy i pewnie problemów z krążeniem.

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

To pewnie są dni, że czujesz się bardzo dobrze (vide praca w ogrodzie) a inne dni tak jak wyżej opisałaś.
Poczytaj o lekach (głównym leku) ktory przyjmujesz w ulotce ale i w sieci od ludzi lub na stronach fachowych.
Taka huśtawka z samopoczuciem jest albo objawem jakichś braków w organizmie (witaminy, minerały lub mikroelementy) albo zewnętrznego, negatywnego oddziaływania czyli leków, pogody, relacji międzyludzkich, zanieczyszczenia środowiska (czy nie rozpylają teraz na polach jakiejś chemii?) itd.

Namawiałbym do prastarej metody leczenia ze Wschodu a konkretnie do medytacji czyli pozbywania się mysli na czas 10-15 minut 2 razy dziennie.
Są też inne naturalne metody diagnostyki i leczenia takich zaburzeń.

Jeśli chodzi o senność w ciągu dnia to u mnie notorycznie po poludniu występuje ale wiem dokładnie od którego leku.
Przetrzymuję zwykle ten krótki czas albo przysypiam i wtedy caly dzień jest stracony.
------

A pogoda wyśmienita, Dziś w Kaliszu aż 20 st. C i słonecznie

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Zimno, kolejny zimny dzień, ale przynajmniej nie pada - jeszcze nie pada. Może uda się trochę popracować w o grodzie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 118, 119, 120, 121, 122

Strefa czasowa UTC [letni]