Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 802 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 81  Następna
  Podgląd wydruku

Re: Spełniam swoje marzenia cz. 3
Autor Wiadomość
Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Widzę, że u ciebie pierwsze lilie zakwitły.
U mnie jeszcze trochę; cały lipiec i połowa sierpnia będą w ogrodzie należały do lilii. Zebrałem multum poskrzypek liliowych. To jedyny szkodnik którego zbieram od początku wiosny (wpierw na szachownicach buszują). Ten owad potrafi duże szkody zrobić pewnie porównywalne do ślimaków. Przy okazji: u mnie winniczki i mniejsze ślimaki przychodzą do dwóch rabatek z rukolą, musztardowcem i mizuną. Tam je wylapuję. BYć może te rośliny dobre są jako pułapka na nie. Wczesnym ranem i wieczorem trzeba tam zaglądać. Ja z wiadomych wzgledów nie mogę więc naruszyły mi liście tych sałat ale umiarkowanie.

Cytuj:
Nie wiem dlaczego Isabelle się nie wyświetlała specjalnie edytowałam i sprawdzałam co było nie tak i niczego nie zauważyłam

Gdy coś takiego będziesz miała to najlepiej powtórzyć kopiowanie linku z hostingu i ponowne wstawienie go w okienku edycji na forum.
Ja po prostu skopiowalem twój link ktory był z jakichś powodów podzielony na dwie częsci i wkopiowalem go ponownie.
Przy komputerze jak coś nie wychodzi to nalezy powtarzać czynność. Masę narosło na ten temat kawałów wśród informatyków. Np:
Matematyk, mechanik i informatyk mieli jechać razem samochodem. Jak na złość, auto nie chciało zapalić. Zaczęli się więc naradzać, co powinni zrobić.
- Może sprawdźmy, czy są wszystkie koła? - zapytał matematyk
- Niee... To na pewno popsuł się silnik - powiedział mechanik
Na to informatyk:
- A może powinniśmy wysiąść i jeszcze raz wsiąść i znowu spróbować?

<icon_mrgreen> <icon_mrgreen> <icon_mrgreen>
zatem wysiadajmy i ponownie wsiadajmy w razie problemu na komputerze. :)

W godzinie - nieskończoność czasu.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Krzysiu tylko u mnie jest tak ,że ja nie robię KOPIUJ tylko WYTNIJ niestety wtedy już nie masz odwrotu ,żeby po raz drugi powtórzyć link. <hi> Jakoś tak się nauczyłam i tak zawsze robię teraz bedę pamiętać .Lilie , niektóre chryzantemy w pąkach to samo floksy .Jakoś wszystko na raz kwitnie w tym roku, a niektóre z róż nie mają nawet pąka i ciągle są w parterze <mysli> Abraham Darby też się namyśla czy zakwitnąć.African Queen też ma pąki ,Honeymoon to samo jednak zauważyłam na paru liliach ,że gniją im pąki przeważnie na nowościach rosnących w donicach .Jednak te donice stoją na rabacie, więc śmiało mogą się ukorzenić.U mnie niestety nadal atakuje Kwieciak oszalał w tym roku .Nigdy nie miałam uszkodzonych pąków.Wyczytałam ,ze ten drań w jeden dzień może załatwić 60 pąków a ja myślałam ,pąki na truskawkach mi pomarzły, bo były zaschnięte, a to widocznie on mi je uszkodził <mysli> .Kurcze każdego roku nowe doświadczenie.Muszę sie podszkolić jak w przyszłym roku temu zapobiec.Każdego roku robiłam wczesną wiosną oprysk Promanalem .W tym roku wiadomo jakie było przedwiośnie zimno, potem nagle wszystko zaczęło szaleć, a potem znów zimno i nijak nie szło zrobić oprysku
Ewuniu u mnie tylko jeden pęd zmarzł z Elmshorna więc ,ze Twój stary zmarzł i kupiłaś drugiego .Wolałabym ,żeby mój był niższy a nie taki długi .Muszę mu mocniej ścinać pędy a ma słonko calutki dzień i nawet obecność tuji na niego nie wpływa ,żeby go poskromić we wzroście

jesienią dostałam od koleżanki 4 własnoręcznie ukorzenione ostróżki. Wiem ,że one nigdy nie chciały u mnie rosnąć, dlatego sceptycznie byłam do nich nastawiona.Jednak one zakwitły i ta biała jest przecudna niebieska jasna i ciemna

Obrazek

Obrazek

Swój pierwszy kwiat pokazała cudna Aphrodite w szałwiach wygląda rzeczywiści jak bogini [w każdym razie mnie bardzo sie to podoba]

Obrazek

Obrazek

no i Angela nie podmarzła cięta wiosną na jakieś 0,5 m teraz obsypana jest co najmniej setką pąków <serducho> wygląda zjawiskowo a już do kwitnienia szykuje się Cardinal Hume jej partner z rabatki <icon_e_wink> ten również ma chyba z setkę pąków i też super przezimował

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę dalej przy hortensjach przesadziłam jesienią Rhapsody in blue i Chopina, a także Heavenly Pink gdyż Chopin był zbyt wysoki na rabacie gdzie rósł

Obrazek

Obrazek

niektóre floksy już pokazują pąki

Obrazek

Spełniam swoje marzenia cz.3

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Aphrodite wygląda rzeczywiście jak królowa,jednak aby wydobyć piękno róż trzeba dodawać im skromniejsze kwiatki do towarzystwa.Sypiesz nazwami róż jak z rękawa ;) traktujesz je bardzo osobowo,to chyba jest tajemnica sukcesu <lol> .Ostróżek bylinowych nie mogę długo utrzymać,po dwóch latach zanikają ,te co mam w tym roku zasiałam w ubiegłym roku z pozbieranych nasion i zakwitły nie powtarzając cech matecznych.
Ukorzeniać patyczki zacznę od roż historycznych (podobno są bardziej podatne.Jedyny mój sukces patyczkowy to czerwona okrywowa(rośnie i kwitnie <okok> )Wielkokwiatowe nie przeżywały zimy

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Marysiu czasem dopada mnie zaćmienie słońca <icon_e_wink> jak chcę wpisać nazwę róży lecz jest to tylko na początku sezonu .Wtedy mam pod ręka plik z różami kiedy i jakie kupowałam .To fajna podręczna ściąga niż wertowanie fotek .Aphrodite w tym roku ma wyjątkowo duże kwiaty, lecz kosztem ilości .No cóż mam nadzieje ,ze się rozhula.Natomiast Charles Austin zamiast przekwitać na róż robi się biały, a zakwita lekką brzoskwinią.Brakuje mu koloru nie wiem jaka tego przyczyna :( Ostróżki mam dopiero pierwszy sezon i na razie maja tylko jedna główna łodygę i parę bocznych .Jednak na dole nie ma czego dzielić .Zastanawiam się czy po kwitnieniu ją ściąć .Na punkcie ukorzeniania ma fioła bo co zetnę róże to wtykam ja do ziemi .Teraz widzę ,że chyba ciutek przesadziłam z tym patyczkowaniem - :] Jednak mam duzo chętnych na moje patyczki,wiec bawię się nimi raz sie uda a raz nie .Chyba kupię sobie ukorzeniach ale dzisiaj czytałam ,ze dobra jest też maczka bazaltowa tez działa jak ukorzeniacz, więc trzeba spróbować. Od rana zanosi się na deszcz lecz jak na razie nie spadła ani jedna kropelka może w nocy coś popada bo jak nie to muszę rano pędzić i podlać

Moja rosła panna dziewanna

Obrazek

maruna

Obrazek

Firletka kwiecista

Obrazek

cudnie kwitnąca w tym roku Angela [Korday ]

Obrazek

Etude rosnąca za ogródkiem ładnie zwiesiła swoje ukwiecone pędy na kompostownik

Obrazek

Claire Marshall w towarzystwie dzwonka ogrodowego i marun

Obrazek

Pink peace w towarzyskim gronie

Obrazek

Cardinal Hume rozpoczyna spektakl

Obrazek

Cudny potworek Jubile du Prince de Monaco.szkoda ,ze nie pachnie lecz to róża warta polecenia

Obrazek

a to moja duma <serducho> <serducho> Arpad hazi Szent Erzsebeth emleke

Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Ślicznie się prezentuje panna Angela. A ta róża Arpad hazi Szent Erzsebeth emleke to duma z powodu kwitnienia czy dlatego, że rzadko spotykana, ja ją pamiętam, że co roku Jadziu ją pokazujesz, ale nie widuję jej u innych w ogrodach.

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Ewuniu moja duma, bo cudnie kwitnie najpiękniej ze wszystkich moich róż i to ,ze nie ma kolców ,nie przemarza,cudnie pachnie same ochy i achy .Ona jest do kupienia bodajże u Ewy Jarmulak i Kamili Szląskiewicz. Niewiele jest oryginałów, bo zamawiałyśmy wtedy chyba z 5 sztuk prosto z Węgier, a te,które sprzedaje Kamila i Ewa są już tutaj produkowane.U nas od wczoraj ostro wieje, lecz ani kropelka nie spadła jest jak na Saharze wiec dziennie trzeba odprawiać taniec z wężem ,żeby rośliny nie padły.Moje monstrum zakwitło i w sumie wykopałabym ja, lecz trochę mi szkoda, bo oblegają ja żądłówki i inne bzygowate, więc niech na razie pozostanie.

a to moje monstrum dziewannowe z smakoszami pyłku

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaczynają już kwitnąć pierwsze liliowce

Obrazek

Obrazek

wreszcie mam u siebie przymiotno

Obrazek

cudna ostróżka cała w bieli

Obrazek

Obrazek

Obrazek

szkoda ,ze nie ma Krzysia szukałam jakiegoś wpisu dlaczego ten jegomość ma korale inni tego nie mają lecz niczego w sieci nie znalazłam na ten temat

Obrazek

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Jadziu ta węgierska róża o trudnej nazwie -twa duma z niej jest w pełni uzasadniona <okok> piekna,patrze na Twoje różyczki to trochę Ci zazdroszczę masz jeszcze b.dużo paków ,a to takie miłe czekać o poranku na nieśmiałe pokazanie się koloru... masz racje gdy pisałaś o spóźnieniu się kwitnienia w tym roku.U mnie róże są na ostatniej prostej.
ta szampańska też warta podziwu,co do dziewanny to mogę z całą pewnością napisać, że nigdy czegoś podobnego nie widziałam <lol>

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Marysiu jeszcze nie wszystkie róże zaczęły pokaz.Czekam na sporo krzewów Hansestadt Rostock, Astrid grafin von Hardenberg,Walzertraum nie mówię nic o The Prince, bo ten jeśli nie zacznie rosnąć będzie wyautowany zbyt długo czekam ,żeby się wykazał .Moja dziewanna to szalona panna i gdybym wiedziała ,ze to będzie takie monstrum to już wiosną dostałaby nowe lokum.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Evelyne jest u mnie od jesieni 2015 czyli to jej drugi sezon u mnie jak na razie słabo kwitnie lecz kwiat ma cudny i ładnie pachnie

Obrazek

Gloria dei w towarzystwie

Obrazek

Imienniczka mojej prawnusi kupiłam ja na jej cześć jednak gdyby tak rosła jak Amelka wychwalałabym ja pod niebiosa.Ona po prostu wegetuje

Obrazek

Maritim cięty do gruntu cudnie odbił i wypuścił sporo nowych pędów z klastrami kwiatów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Jadziu, pamiętam że kiedyś pisałaś o róży bez kolców. Ja sobie patrzę na te Twoje róże z zazdrością bo jednak mój ogród nie jest dla nich dobrym miejscem. Po każdej zimie jakaś róża ginie na amen, a w tym roku to same porażki, nawet Queen Elizabeth miała jeden badyl, który wyłamała właśnie w tygodniu wichura, tuż nad ziemią. A taka pomarańczowa pnąca, która przez dwa poprzednie lata pięknie rosła, w tym sezonie też ma jakieś dwa badyle i dziesiątki dzików wyłażących z podkładki. W sumie tylko New Dawn jest cudna i stara Synpathie.

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Jadziu ,,chewdelight" ta róża urzekła mnie a solidnie sobie obiecałam że już nie kupię żadnej ze wzg na brak miejsca i choroby które je dopadają (i co ja biedna teraz zrobię-a siłę woli mam słabiutką <rotfl> <rotfl> )
Najważniejsze,że ,,prawdziwa"Amelka ślicznie rośnie,co tam róża ...niech ją goni <lol> (mam też imienniczkę mojego M, co tam niech się cieszy <wysmiewacz> nie czyta forum więc powiem prawdę to był przypadek <lol> <lol>)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 802 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 81  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]