Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1054 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 106  Następna
  Podgląd wydruku

Re: Spełniam swoje marzenia cz. 3
Autor Wiadomość
Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Wiosna w ogrodzie :> te żółte maluchy cieszą oczy. Hortensja Bobo niby mała, ale rok temu obcięłam ją przy samej ziemi myśląc, że marnie z nią będzie po takim potraktowaniu, a ta wypuściła 10 mocnych i pionowych prawie pędów o wysokości 90 cm każdy. A kwiaty miała ogromne. <rotfl>

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Ewuniu dzisiaj ścięłam Grandiflorę i Pinky winky patyczki oczywiście zadołowałam i jestem ciekawa czy wreszcie uda mi się ją ukorzenić ., Anabelkę i Limelight też ścięłam jednak moje to maluszki w porównaniu z Twoimi hortensjami. Porządki ,porządki i jeszcze raz porządki ojjj sporo tego do wycięcia jeszcze pół ogródka zostało do uprzątnięcia.Jednak na wyczyszczonych rabatkach panuje błysk <icon_e_wink> zaraz inaczej sie patrzy. Gorzej niż w ubiegłym roku przezimowały Peonie Itoh musiałam je ściąć do ziemi, bo czerwone noski były tak nisko. Dzisiaj wieje okropny wiatr ,więc szybciej musiałam zakończyć prace, bo nie miało sensu grabienie liści ,gdy wiatr je znów rozwiewał. Dzisiaj nie robiłam żadnych fotek, bo pszczółki przyleciały późno, a chciałam jak najwięcej zrobić Z dnia na dzień zakwita coraz więcej krokusów wychodzą też z ziemskich czeluści hiacynty,czosnki ,cebulice także niektóre tulipany . Jeśli taka pogoda sie utrzyma to jutro znów pójdę trochę popracować i może uda mi się zrobić parę fotek

Spełniam swoje marzenia cz.3

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Jadziu, ja też korzystam z ładnej pogody i już trzeci dzień z rzędu oczyszczam ogród. W pierwszej kolejności tnę i wycinam :-).

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

U ciebie Jadziu jak widzę też wiosna z krokusami i rannikami oraz siadającymi na kwiatkach pszczółkami <okok>
I pół ogródka juz oczyściłaś <icon_eek> nic nam nie mówiąc :)
Tak jest w twoim ogródku co roku, że 2-3 dni i porządek panuje
A mnie jest szkoda tych dwóch ciepłych dni, które przeleżałem. W sobotę żona koło budynku i garażu porządki zrobiła, a częsci ozdobne ogródek i rabaty przy ulicy jak zwykle od 2 lat pozostawione same sobie. Negocjuję z sąsiadką która przyjechała na kilka dni zza granicy aby zajęła się tamtymi wspólnymi rabatami i raczej da się przekonać. Zresztą co to za problem dla zdrowej osoby pozbierać suche badyle, zgrabić liście i wyrównać ziemię na rabacie. :>
Cytuj:
Dzisiaj nie robiłam żadnych fotek, bo pszczółki przyleciały późno, a chciałam jak najwięcej zrobić

A ja odwrotnie, zająłem się robieniem zdjęć <icon_e_biggrin> bo szkoda mi tych ulotnych chwil początku wiosny <fotka>
Jutro zmuszony jestem wstać bo po południu wizyta u ortopedy. Oby jeszcze słońce świeciło to nałapię naturalnej witaminy D. Z obchodem problem bo nadal mokro, błoto na ścieżkach mimo silnego wiatru przez cały dzień.

W godzinie - nieskończoność czasu.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Krzysiu praca na świeżym powietrzu wskazana nawet moja kotka nie chce siedzieć w domu tylko kusi mnie ,żeby wyjść.Okropnie 'drażni' ją słonko, a w zimie nawet nie zamiauczała ,że chce wyjść. Wczoraj robiłam parę fotek na opcji Zachód słońca i te fotki są beznadziejne tak jak ta ciemna z Rannikami.Teraz znów dałam na Krajobraz, ale chyba wezmę opcję Zwierzęta albo Sport z powodu owadów bo w takiej opcji robiłam w ubiegłym roku. Rano gdy pracowałam to słonka prawie nie było, dlatego i pszczółek nie było zbyt dużo .Dopiero tak koło 15 zaświeciło, a to znów w ogródku już jest cień ,a ja już byłam w domu .Irysy Danforda też już wystawiły kły spod ziemi,to samo tulipany, cebulice i hiacynty.Na truskawkowym poletku też już uporządkowane i pojawiają się sporadycznie młode listki . Nasze przydomowe rabaty na razie straszą wyobrażam sobie ile tam będzie psich odchodów <blee> .Jednak ja się ich już nie tykam szkoda mojego zdrowia niech jest jak jak jest wcale mnie to nie drażni tak jak kiedyś. U mnie nie ma takich problemów na rabatkach ,żeby stała woda lub błoto .Mogę wszędzie bez problemu wejść .

Ewuniu tytan pracy z Ciebie, jednak przy takiej ilości krzewów to trzeba sporo sił wydać przy cięciu <icon_eek>

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Cytuj:
Wczoraj robiłam parę fotek na opcji Zachód słońca i te fotki są beznadziejne tak jak ta ciemna z Rannikami.Teraz znów dałam na Krajobraz, ale chyba wezmę opcję Zwierzęta albo Sport z powodu owadów bo w takiej opcji robiłam w ubiegłym roku.

Małe przedmioty (kwiaty) lub owady najlepiej robić w trybie KWIATY lub jesli takiego nie masz to w trybie MAKRO.
Wiosną słońce nisko wędruje po nieboskłonie i nie operuje tak silnie jak latem więc w opcji Zachód słońca zwykle zdjęcia wychodzą zbyt ciemne.
A jeśli ustawiasz Jadziu na Krajobraz to dla fotografowania odległych widoków takich jak góry, las w oddali czy chmury na niebie. Małe obiekty jak np. pszczoły
Ja większość fotek kwiatów wczesnej wiosny czyli takich mikrusów nie wyzszych niz 20 cm robię w trybie AUTO (zwanym też trybem dla lamerów czy początkujących :) )
A dopiero jak zbliżę się do kępki krokusów na odległość 30-40 cm to przestawiam w tryb MAKRO. Dodatkowo wysuwam trochę teleobiektyw.
W zeszłym roku robiłem fotki mrówkom i muszkom owocówkom to wtedy ustawiałem tryb SUPER MAKRO czyli dla zdjęć do 1 cm.
Wiele zdjęć jest w tej galerii:
viewtopic.php?f=45&t=1202

W takich sąsiedzkich wspólnotach jak nasze powinno się moim zdaniem dogadać kto co chce robic, kto czym chce się zajmować. Jesli takiego dogadania nie było u was to nie licz Jadzia na czyjąś wdzięczność.
U mnie zauważyłem że jak we wspólnocie zabrakło kilku panów to atmosfera od razu sie poprawiła na lepsze. Kobiety lepiej potrafią zadbać o porządek i sie w tych kwestiach dogadać. Starszych facetów demoralizowała służba we wojsku. Zawsze ten najmłodszy rocznik, który przychodził do jednostki był wykorzystywany do uciążliwych prac w tym do sprzątania, a ten rocznik który za pół roku miał iść do cywila leżał w tym czasie do góry brzuchem w izbach żołnierskich. No i potem taki zmanierowany rezerwista po powrocie do cywila tylko czekał aż inni (zwykle kobiety) będą wykonywać te "niemęskie" prace :)
Oczywiście wiele zależy też od wychowania w rodzinie a szczególnie 1-szych kilku lat życia gdy to uczymy się porządku i estetyki wokół nas albo sie nie uczymy.
A ja mam ostatnio tę okazję aby trójkę maluchów obserwować jak podchodzą do sprzątania swoich klocków po zabawie.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Krzysiu nie mam opcji MAKRO jednak jak robię fotki owadom czy kwiatom i przybliżam aparat to w obiektywie pojawia sie poruszający się kwiatek czyli fotka powinna wyjść dobra nie zamazana. Achhh na temat tych naszych lokatorów lepiej zamilczę,. Gdyby to była wspólnota z pewnością byłoby inaczej jednak nie chcą tego zrobić, bo nie ma unormowanych praw gruntowych.Zrobiłam dzisiaj parę fotek jednak aparat zostawiłam w ogródku a potem nie chciało mi się juz wychodzić.Jednak owadów było brak ,ale zakwita coraz więcej krokusów <radocha>

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Cytuj:
Zrobiłam dzisiaj parę fotek jednak aparat zostawiłam w ogródku a potem nie chciało mi się juz wychodzić.Jednak owadów było brak ,ale zakwita coraz więcej krokusów

A nie boisz się że aparat zmoknie gdyby padało? :)
Ja nie byłem w ogródku od poniedziałku bo pogoda się radykalnie zmieniła. Było 16 stopni a dziś ledwie 4 kreski i zachmurzenie. Na niedzielę zapowiadają nawet kilka kresek ponizej zera; w takiej huśtawce pogodowej niektóre rośliny mogą ucierpieć.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Krzysiu aparat mam w altance nie zostawiam go na zewnątrz bo gdy kończę fotki to zaraz go chowam ..Dzisiaj zrobiłam jeszcze parę fotek niektórym różanym krzewom.Najgorzej wygląda Gloria dei łodygi calutkie w czerwonych kropkach czy odmrożone .Ciecie bezie do poziomu gruntu Z Charlesa Austina 2 grube pedy muszę wyciąć też do poziomu gruntu .Zastanawiam się nad krokusami czy ich nie przysypać bo mają dopiero kiełki to te moje nowości Dorothy , King of Stripes i Joanna d' Arc. Dzisiaj też lekko przysypałam ziemią wychodzące noski tulipanów, bo nie wiadomo jaka będzie pogoda .W ogródku na termometrze miałam tylko 4* ,więc zrezygnowałam z dalszych prac porządkowych .Kwiaty krokusów pozostały zamknięte to samo rannikowe i żaden owad nie przyfrunął. No cóż zimno je skutecznie odstraszyło od fruwania. Miodunki zapaczkowane oczywiście nie wszystkie tylko te w mocno osłoniętych miejscach .Pamiętasz Krzysiu jak pisałam jesienią ,że założyłam mini rabatkę permakulturową taką 0,5 X0,5 i na niej postawiłam, a raczej trochę wkopałam doniczkę z różanymi patyczkami .Jaka tam musi panować temperatura <icon_e_surprised> , bo butelka 5L była całkiem zaparowana, a patyczki jak świeżo posadzone .Przy innych butelkach tego nie było, a tylko pod jednym akwarium też była lekka para .Jakoś trzeba przetrwać to ochłodzenie chyba święta znów będą białe .To chyba juz będzie normą <blee> Rh już odsłoniłam , bo gleba już rozmrożona, a słonka brak

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

No tak, u każdego maluchy ogrodowe zdobią już ogród, a u mnie jak zawsze szaro i buro bo maluchów brak, zresztą nawet jakby były to i tak później kwitną. Taki u nas klimat <icon_lol>

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1054 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 106  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]