Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 477 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48
  Podgląd wydruku

Re: Namiastka ogrodu na osiedlowym trawniku.
Autor Wiadomość
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Odbijają i nawet nieźle wyglądają...Na razie pędy ok 10 cm.Będę miała chwilę to zrobię zdjęcie.Jadę do Norwegii ponasadzać byliny i posiać byliny.Młodzi zaharowani i nie mają ręki do grzebania w ziemi.A poza tym mają maleństwo i remontują dom.czyli okna drzwi,podłogi,docieplenie.A ogród duży duży.Muszę więcej ponasadzać na rabatki bylin a na obrzeżach domu wciąż jakieś krzewy.A za tarasem na skałach (ale w zaroślach posadzę konwalie już u kol wykopałam ponad 100 szt..Stoją w misie z ziemią i wodą i czekają do Czwartku.Będą im pachniały jak będą na tarasie siedzieć
W Czwartek mam lot z rana.Tam będę ok 10 rano na miejscu.kupiłam im buk z ciemnymi liśćmi.wiewiórki będą miały co jeść ale po 10 latach Z resztą nie wiem jak długo rośnie do owocowania.
Na razie zadowalają się szyszkami sosnowymi.Kupiłam jeszcze 2 Kiścienie...On ma w ogrodzie jeden i mu rośnie.On ma niepozorne malutkie kwiaty podobne do konwalii.,kupiłam 2 trzmieliny oskrzydlone ze względu na kolory jesienne kilka żurawek.i nasiona bylin...te od razu posieję na miejsce stałe a wiosną dopiero je tam poprzerywam a są to takie.

Obrazek

Obrazek

aha mam jeszcze Perukowca ,Parzydło leśne.ale jeszcze dokupię drugiego,bo ten marny.Jak ja się z tym zabiorę-nie wiem...Na pewno otrząsnę trochę z ziemi.Bo samej będzie mi ciężko a mąż nie jedzie ze względu na zdrowie
To wczorajszy zakup

Obrazek

Krzewy rosną w ogrodzie (Trzmielina,Kiścieńi kilka pstrokatych żurawek..Szkoda je wykopywać bo ładnie teraz kwitną...

namiastka ogrodowych
moja pasja
rhododendrony dzikorosnące

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

irlandia pisze:
Witajcie ..
Krzysiu oto Twoje Nikandry z nasionek
O mały włos ich nie powyrywałam bo myślałam,że to gorczyca...Musiałam je trochę poprzerywać i zostawić po jednej siewce....
Dałeś mi tyle nasion,że obdzieliłam koleżanki i połowę rodziny .Pojechała również do Irlandii i norwegii..było gdzie obsiać....

I bardzo dobrze, że więcej osób będzie miało nikandrę. Jest łatwa w uprawie jak ma trochę miejsca zostawione na rabacie. Wtedy sama się rozsiewa co roku i tylko poprzerywać ją wtedy trzeba.
Ja robiłem inaczej, bo zbierałem nasiona i wysiewałem tam, gdzie trafiało się wolne miejsce.
----------

Bylin ciekawych dużo Irenka zakupiłaś <okok> Zastanawiam się jak ci wyjdzie z bezpośrednim wysiewem do gruntu bo ogólnie ta grupa roślin długo wschodzi, wolno rosnie i opędzić się od chwastów jest trudno. :)
Z tego powodu zaleca się wysiew wpierw do pojemników, skrzynek, doniczek a potem dopiero male rośliny do gruntu.
Jeśli jednak będziesz mieć dużo czasu na doglądanie siewek i małych roslin w glebie to powinno się udać.
Na zdjęciu widzę kilka kwiatów dwuletnich: stokrotka, dzwonek ogrodowy i goździk brodaty. Te są łatwiejsze w uprawie, a tylko na zimę potrzebują zabezpieczenia.

W godzinie - nieskończoność czasu.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

3 Lata męczył się w miejscu bardzo nasłonecznionym i nic nie kwitł ani nie rósł.Jesienią przesadziłam i oto dziś ma ok.1m średnicy i ok.80 cm wys.Siedzi po zach .stronie domu więcej ma cienia a już wieczorne słońce mniej palące

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2 ostatnie Hortensje to u sąsiadów od str północnej bloku.Ani razu nie podlewane przez całe lato.A upały i susza cały sezonod Kwietnia .
Tylko 8 razy spadł deszcz od Kwietnia do Września a właściwie połowa z tego to króciutki parę minut deszczyk (rosik)

namiastka ogrodowych
moja pasja

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Irenko gdzieś Ty sie podziewała wieki Cię nie było już stęskniliśmy się za Tobą.Cudna hortensja, a jak tam róże przezimowały i czy kwitły, a jak Twoje różaneczniki na trawniku .Zdawaj relacje, bo nic nie wiemy.U mnie właśnie pada, a raczej delikatnie podlewa i chwała deszczykowi za tę dobroć z nieba . Irenko czy to Prusznik czy Barbula ,ale chyba Barbula klandońska cudnie ukwiecona

Spełniam swoje marzenia cz.3

Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Zdjęć nie mam bo w tym czasie nie było mnie .Są dwie .Jesienią dałam im nowe miejsce bo za gorąco im było na słonecznej ścianie bloku.Zaraz wyskoczę i zrobię zdjęcie.

Obrazek
O moje róże nikt się nie zatroszczył w czasie mojej nieobecności .Niestety drugie dwie nie dały rady w czasie suszy

namiastka ogrodowych
moja pasja

Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Witaj Jadziu dzisiaj.
Otóż jak kwitły moje RH byłam u syna w Norwegii;więc nie mam moich.Mam natomiast jego,którymi nie mogłam się nacieszyć..Szkoda,że mają krótki okres kwitnienia..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jesienne nasadzenia na miejscu zlikwidowanego trawnika i kilku jarzębin
W końcu liliowiec i chyba 2 Irysy syberyjskie aha no i 4 hortensje To są karłowe krzewy.Bez Palibin.Piwonie Jaśminowce karłowe,Perukowiec, 2 Azalie
Obrazek

namiastka ogrodowych
moja pasja

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Cudnie kwitły Rh moje nie mniej obficie kwitły .Byłam cała happy, bo jak nigdy dotąd tak obficie nie kwitły .Śliczna wnusia ma gdzie dreptać tak duży teren .Szybko wszystko zostało uporządkowane pamiętam jak się tam wprowadzili

Spełniam swoje marzenia cz.3

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 477 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48

Strefa czasowa UTC [letni]