Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 110, 111, 112, 113, 114
  Podgląd wydruku

Re: Kwiaty, zioła, ptaki i motyle (KrzysztofF) cz. 4
Autor Wiadomość
Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

gloriadei pisze:
Mnie niestety nie puszcza ta rwa daremne <blee> dobrze ,że mam taką poduszkę do prądu która ma takie drgania czyli rozgrzewa i masuje. Trzeba sobie pomóc bo lekarz tylko p/bólowe i p/ zapalne

Kiedyś pisałem na naszym forum o moich problemach z rwą kulszową. Bolało non stop, poszedłem na zwolnienie lekarskie mimo, że to zły czas początku lat 90-tych.
Lekarka oczywiście zaordynowała tabletki p-bólowe i dodatkowo pielęgniarka codziennie przyjeżdżała aby mi zastrzyk zrobić. Nie pomagało, a zaczynał się 3 tydzień. Ani spać, ani chodzić, siedzieć ani nawet leżeć nie mogłem.
Od koleżanki z pracy miałem adres naturopaty kręgarza, który mieszkał gdzieś daleko na zapadłej wsi. Kolega siadł za kierownicą a wcześniej wyjął przednie siedzenie z malucha bo tylko półleżąc mogłem jako tako znieść podróż.
Kręgarz stopniowo uciskał okolice kręgów od dołu do góry i z powrotem. Potem dość bolesne naciąganie obu nóg w leżeniu na brzuchu; na szczęście krótko trwało.
I jeszcze w pozycji stojącej, silny, wysoki facet złapał mnie pod pachami i naciągnął czy raczej rozluźnił kręgi lędźwiowe.
I powrót, w aucie już pewną ulgę odczułem.
Potem były jeszcze 2 wyjazdy do tego prawdziwego uzdrowiciela i 4-go dnia mogłem wrócić do pracy nie czując żadnego bólu.
Jako, że mój kręgosłup niejako genetycznie był słaby, ta rwa od 1993 roku jeszcze 2-krotnie wrociła. Mam poważne zniszczenia kręgów szyjnych i lędźwiowych zwiazane z chorobą RZS ale to już inna bajka nie dla nastawiacza kręgów czy tym bardziej stosowania leków.
Rozpisuje się długo ale szczegóły wydają mi się ważne dla zrozumienia jak działa oficjalna służba zdrowia a jak naturopaci z dziada pradziada.
Na rwę kulszową zapadali setki lat temu rolnicy a nie było szpitali czy tabletek p-bólowych, więc jedynie wiejscy kręgarze mogli im pomóc.
I jeszcze opiszę reakcję mojej lekarki gdy przyznałem się, że pomoc uzyskałem u kręgarza.
- Co pan najlepszego zrobił? <icon_e_surprised>
Lata później w mojej kartotece znalazłem wpis tej lekarki z 1993 roku.
Wielkimi literami, z wykrzyknikiem na końcu napisała:
"Był u kręgarza!!!
Jakieś 15 lat później gdy nowemu l. rodzinnemu poskarżyłem się na silne bóle kręgosłupa, ten ku mojemu zdziwieniu wyjął wizytówkę pewnej Rosjanki, która w Kaliszu stosowała masaże i zabiegi kręgarskie. <icon_e_biggrin>
Czasy się zmieniają i ludzie też, zwłaszcza młodsi lekarze.
Aha, ta naturopatka wtedy tylko obejrzała mój kręgosłup i bez zdjęć RTG czy rezonansu, stwierdziła, że nie nadaję się już do takiego leczenia. Poźniej podobne diagnozy słyszałem od lekarzy specjalistów.
Jakos do swojego końca dotrwam na tych p-bólowych tabletkach bo inaczej już tylko leżenie by pozostało. Za tydzień mam wyznaczoną operację wszczepienia endoprotezy biodra więc z chodzeniem powinno się trochę poprawić.
Cytuj:
dzisiaj powoli dokończyłam obcinanie róż bo zaczynały juz pokazywać listki to aż zal podchodzic z sekatorem ale jak trza to trza

To masz Jadziu jakąś lekką formę tej rwy skoro możesz chodzić a nawet pracować w ogródku. Jedyne co mogę poradzić z tamtych wizyt u kręgarza to nacieranie spirytusem (denaturatem) i zawijanie bandażem (lub elastycznym pasem) aby nie dopuścić do ochłodzenia tych okolic.

Załączniki:
01Ciemierniki-krokusy.jpg
01Ciemierniki-krokusy.jpg [ 448.04 KiB | Przeglądany 510 razy ]

W godzinie - nieskończoność czasu.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

W sobotę znów b. ciepło bo aż 20 kresek na plusie. To druga taka temp. w marcu.
Ale w niedzielę powrót do typowej początku wiosny czyli 12 st. C
W sobotę zaplanowałem wyjście do ogródka o 13-tej gdy słoneczko jeszcze świeci aby załapać trochę wit D lub popracować, lecz się nie udało. Walczyłem do 16-tej i... udało sie. Oczyściłem jedną wysoką rabatę i dorzuciłem kilka wiader kompostu.
Przy okazji okrywania plandeką balii z przesianym kompostem zauważyłem jakieś małe zwierzątko, które przestraszone latało wokół ścianek metalowej balii.
Pobiegłem po aparat. Fotkę jedną słabiutką zrobiłem bo stary mój znajomy czyli zębiełek znalazł górkę i wyskoczył na wolność <icon_e_biggrin>

Załączniki:
+++KOLAZ_wczesnowiosenne-i-zebielek.jpg
+++KOLAZ_wczesnowiosenne-i-zebielek.jpg [ 1.03 MiB | Przeglądany 507 razy ]

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Krzysiu to masz stałego bywalca Zębiełka U mnie też zaczynają kwitnąć Śnieżniki i za chwilkę dominował będzie kolor blue .Wyleciały juz nawet samczyki Murarek i pokazał sie wczoraj Pawik, ale tylko przelotem widocznie nic go nie zainteresowało.Mahonia też juz szykuje sie do kwitnienia,sasanki wystawiają swoje włochate czuprynki na powierzchnie .U mnie najpierw zakwita biała sasanka, będzie kwiatów na różanecznikach .Tylko Catawbiense grandiflorum ma ich sporo . Uschło mi pół krzewu agrestu nie wiem co jest grane a miał takie smaczne owoce może to wina tych wychodzących oparów chemikali od sąsiada od bo to akuratnie na przeciw okna. On robi sitodruk na koszulkach .No to Krzysiu troche pracy udało ci się zrobić <okok>

Spełniam swoje marzenia cz.3

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Tak, popracowałem choć tej pracy niewiele, jednak samo machanie szpadlem i pielenie wysokiej rabaty (bez zginania kręgosłupa <okok> ) od razu pozytywnie wpłynęło na samopoczucie.
Dziś jednak fatalna pogoda, tylko wyszedłem do kompostu i szybko wróciłem.
Myślałem o wysianiu jakichś nasion ale nie wiadomo jaka bedzie pogoda i czy za szybko nie wykiełkują, zatem zaczekam do połowy kwietnia.
Wysiewy na płd. oknie: bazylia świata i seler listkowy słabiutko to widzę. Seler wybujał i pokłada się, a bazylia stoi w miejscu już od tygodnia. Cóż to takie doświadczenie, potem wysieję je do gruntu.
Dziś powędrowałem pod leszczyny a tam <icon_eek> całe łany czosnku niedźwiedziego. I znów będę przesadzał je na dedykowaną rabatke jak w zeszłym roku.
Cieszy ilość. Aha gdzieś widziałem piękne łany kwitnącego czosnku...chyba w wikipedii...
Tak to tam. <icon_e_surprised> Kliknij Jadziu na miniaturę Masowo kwitnący czosnek w dolnosaksońskim grądzie Super to wygląda, czyż nie?
Nizej inna fotka pt: Czosnek niedźwiedzi w Puszczy Białowieskiej Też dech zapiera widok okrywy gruntu z lisci czosnku. <okok>
Może moja rabatka kiedys będzie tak zapełniona <mysli>
Załącznik:
07czosnek-niedzwiedzi.jpg
07czosnek-niedzwiedzi.jpg [ 452.72 KiB | Przeglądany 214 razy ]

Cytuj:
Uschło mi pół krzewu agrestu nie wiem co jest grane a miał takie smaczne owoce może to wina tych wychodzących oparów chemikali od sąsiada od bo to akuratnie na przeciw okna. On robi sitodruk na koszulkach

A nie jest to efekt mroźnych wiatrów tej zimy?
Chemikalia oczywiście szkodzą zwłaszcza ludziom lecz roślina musiałaby być podlana takim świństwem aby uschła częściowo czy całkowicie. Jak okno blisko to może i sąsiad wylewa coś w tym kierunku ale nie ma co podejrzewać jeśli dowodów brak.
Jeśli jednak czujecie chemiczne opary to lepiej tego dnia nie wychodzić, zwłaszcza dzieci są narażone i częściej schorzenia układu oddechowego są wynikiem wdychania zatrutego powietrza.
Zębiełek malutki razy 2

Załączniki:
10zebielek.jpg
10zebielek.jpg [ 441.74 KiB | Przeglądany 213 razy ]
04zebielek.jpg
04zebielek.jpg [ 354 KiB | Przeglądany 213 razy ]

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Calutki dzień było chłodno i wietrznie ,a teraz pada deszcz czyli chyba minusu nie będzie .U nas wczoraj sypała śniegowa kaszka .Chyba do tego stopnia nie byłby wredny ,żeby wylewał coś pod krzew o to raczej go nie podejrzewam po mimo ,że dalej nie rozmawiamy ze sobą tylko raczej służbowo.No nic chyba jesienią będę musiała kupić nowy krzew, albo w to miejsce posadzę coś innego jakąś hortensje bo mam parę sadzonek bukietowej Sundae Fraise i Vanile fraise . U mnie też czosnek niedźwiedzi pokazał listki .Podszczykuję je gdy jestem w ogródku, jednak dzisiaj wolałam nie ryzykować wyjścia ,żeby jeszcze gorzej nie cierpieć .Byłam tyko zanieść do lekarza wynik z RTG lędźwiowego i dostałam na morfologię .2 kwietnia mam prywatną wizytę w przychodni ortopedycznej, bo wynik RTG nie bardzo .Zobaczymy co dalej .Krzysiu znów jakiś nowy się pokazał ,a raczej nowa osoba w powitalnym się pojawiła .Moje pomidory na oknie na razie sie nie wyciągają dobrze im na parapecie, a jeśli by coś to wyniosę na korytarz tam chłodniej

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Cytuj:
Chyba do tego stopnia nie byłby wredny ,żeby wylewał coś pod krzew o to raczej go nie podejrzewam

Jeśli nie podlane to na pewno nie od oparów chemicznych. W takim razie mróz bo tak bywa, że krzewy z jednej strony podmarzają.
Cytuj:
Byłam tyko zanieść do lekarza wynik z RTG lędźwiowego i dostałam na morfologię .2 kwietnia mam prywatną wizytę w przychodni ortopedycznej, bo wynik RTG nie bardzo

Moja żona też RTG robiła i do ortopedy prywatnie poszła. Od paru tygodni kręgoslup ja boli.
Zawsze zaczynam rozpoznanie schorzenia od błędów jakie robimy. Np. zauważam, że siedząc przy komputerze ona przechylona jest na jedną stronę. Gdy jej powiedzialem to stara się prostować ale całe miesiące jeśli nie lata. Dalej, do spożywczego mamy prawie km, więc noszenie zakupów tygodniowych (sobota) w jednym ręku (lewą złamaną, zrośniętą, od pół roku oszczędza) to proszenie się o dewastację kręgosłupa. A przecież mamy auto i kierowca jeszcze na "jeździe". :) Dodatkowo ma osteoporozę, może od tych naświetlań jednak na to wpływu nie mamy.
Zmiana stylu życia, regularna gimnastyka i/lub rehabilitacja, nagrzewania, smarowanie maściami a dopiero na końcu łykanie niebezpiecznych syntetycznych leków.
Niby proste ale w praktyce chyba nie łatwe. :)
W moim przypadku już tematu kręgosłupa nie poruszam u ortopedy bo jedyna jego sugestia to...krojenie.
Póki co po solidnej dawce tramalu moge po południu stać przy wysokiej rabacie i...siać, pielić, przycinać, podlewać. Na obrzeżach zachwaszczonego ogrodu póki co kwitnie jakaś liczba kwiatków ale to temat zamknięty.
Aha, we wtorek 2-gi raz w marcu podszedłem do pracy w ogródku i fajnie jest :>

Kolaż zdjęciowy z 27 marca; kwitną 3 narcyzy z dwóch odmian.

Załączniki:
WIOSNA_2019_KOLAZ_2.jpg
WIOSNA_2019_KOLAZ_2.jpg [ 504.68 KiB | Przeglądany 197 razy ]

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

No cóż Krzysiu narzekamy a i tak robimy tak samo.bo to z przyzwyczajenia. Żona z pewnością nie chce cię obciążać wyjazdami wie ,ze to dla Ciebie ciężko .Tak to z nami kobietami jest <icon_redface> Moje Ice Folies też powoli zaczynają otwierać pąki może jutro jak słonko zaświeci bo dzisiaj jeszcze były w pąkach. Tulipany Rembrandt które dostałam od wnusia z Holandii fajnie przetrzymały zimę i już czekam na ich kwiaty, a widać ,ze są na sterydach bo inne tulipany nie sa aż tak okazałe.Super kolaż zresztą jak zawsze Ja juz powoli narzekam na zgagę po tych wszystkich specyfikach ale staram się brać tylko tyle żeby jakoś chodzić .Dzisiejszy dzień był masakryczny i albo to przełom ku dobremu ,albo ku złemu .Myślałam ,ze nie dojdę do domu z tych badań <blee> Potem Nimesil i drzemka i trochę przestało boleć

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 110, 111, 112, 113, 114

Strefa czasowa UTC [letni]