Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1354 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 136  Następna
  Podgląd wydruku

Kwiaty, zioła, ptaki i motyle (KrzysztofF) cz. 3
Autor Wiadomość
Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

klik ===> Kwiaty, zioła, ptaki i motyle w moim ogrodzie (KrzysztofF) cz.1
klik ===> Kwiaty, zioła, ptaki i motyle w moim ogrodzie (KrzysztofF) cz.2

Obrazek

Po bardzo ciepłym lutym i długim wyczekiwaniu na wiosenne otwarcie sezonu, nagle dziś
1 marca 2014 wszelkie znaki na ziemi i niebie mówią o tym, że nadeszła

............................ Wiosna .............................

Fot. Lecimy, lecimy, po złocisty pyłek :)
Obrazek

Jeszcze wczoraj w ostatni, pochmurny dzień lutego nic nie wskazywało na ten poryw wiosny.
Już przy wyjściu z domu poczułem na twarzy ciepło inne niż wcześniej, a haust powietrza nabrany w płuca
potwierdził zmianę jaka zaszła w ciągu doby.

Fot. Ranniki wreszcie w pełnym rozkwicie
Obrazek

Obrazek

Także śnieżyczki rozchyliły płatki ukazując charakterystyczną, zieloną plamkę
Obrazek

Inaczej śpiewały dziś ptaki, a do znanych odgłosów początku wiosny dołączyło wesołe brzęczenie
pracowitych pszczół. Wreszcie mogą zbierać 1-szy, bardzo ważny dla życia pasieki pyłek.
Obrazek

Obrazek

Na radosnym śpiewie ptaków się nie skończyło, gdy zabierałem się do prac w ogródku na ścieżce jakieś 5 metrów ode mnie zauważyłem znajomego ptaka. Przysiadał co chwila jakby szukając czegoś. Tak był zaaferowany tym zajęciem że zbliżył się do mnie aż na 3 metry :!:
Trochę później zauważyłem na działce sąsiadki towarzysza tej samicy kosa.
Czyżby ptaki zbierały się do budowania gniazda :?: A może tylko szukały pożywienia w ogrodzie.
Obrazek

Pogoda dziś w sobotę była wspaniała; niebo bezchmurne i tak ciepło że do prac koniecznie trzeba było zdjąć kurtkę, najwyższy czas :)
Kwitną 2 odmiany krokusów a dalsze 3, lada moment dołączą
Obrazek

Śnieżyczka przebiśnieg
Obrazek

Działamy, działamy, jak najwięcej zbieramy
pożywnego, złotego pyłku dla Królowej Mamy :)
Obrazek

Oj, chyba się ululałam, ;) w głowie zaszumiało :D
pewnie tu poleżę do rana, jutro też będzie się działo :lol:
Obrazek

W godzinie - nieskończoność czasu.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Re: Kwiaty, zioła, ptaki i motyle (KrzysztofF) cz. 3
Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Przepiękne zdjęcia, z przyjemnością oglądam bo u mnie dziś zimno i pochmurno. Muszę zainwestować w te wiosenne piękności i posadzić je w koszykach w jakimś konkretnym miejscu żeby powstało takie wiosenne poletko.

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

To może i u mnie czas najwyższy rozpocząć wiosenny wątek .70 na karku .Super komentarze do fotek aż się uśmiałam z tej ululanej pszczółki .Byłam trochę w południe to widziałam ,że kręciło się mnóstwo wygłodniałych pszczółek i nie tylko .Krzysiu jak robiłeś fotki tym pięknym śnieżynkom ,bo ja moim musiałam zrobić fotkę na kolanach :lol:

Spełniam swoje marzenia cz.3

Ogrodnik
Ogrodnik

Ale piękne ujęcia wiosennych kwiatków i pszczółek :hi: . Też byłam coś pofocić, ale nic moc z tego nie wyszło.

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

U mnie na działce tylko bez ma nabrzmiałe pączki i nieśmiało wschodzą wczesne tulipany. Ale póki co,musimy uporać się z gałęziami po sanitarnym cięciu drzew owocowych. Ziemia już na tyle obeschła,że można swobodnie poruszać się po działce.

Kwiatuszki u Krzysztofa w ogrodzie są prześliczne i nastrajają radośnie. Też sobie takie posadzę :D

Bogna Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

gloriadei pisze:
.Super komentarze do fotek aż się uśmiałam z tej ululanej pszczółki .Byłam trochę w południe to widziałam ,że kręciło się mnóstwo wygłodniałych pszczółek i nie tylko

To dzisiejsze fotki też zacznę od śmiesznego obrazka z pszczółką :) Ileż ona tego pyłku naładowała do tych swoich torebek :lol: Co zrobić, teraz pozostają tylko akrobatyczne wyczyny dla utrzymania się na kwiiatku :mrgreen:
Obrazek
gloriadei pisze:
Krzysiu jak robiłeś fotki tym pięknym śnieżynkom ,bo ja moim musiałam zrobić fotkę na kolanach :lol:

Aparat mam z odchylanym ekranikiem LCD więc tylko lekko się pochylam, ręce ku ziemi i już. Wysuwany obiektyw też się przydaje bo inaczej musialbym deptać kwiaty na rabacie.
Miałem poprzedni aparat Olympus bez ekraniku, ale to nie na mój kręgosłup ani kolana, Jest spore ułatwienie bo zwłaszcza dla zdjęć z pszczołami zastygam nieruchomo wpół zgięty pół minuty albo dłużej. :D
Jak tylko Jadziu będziesz mogła spraw sobie taki aparat, zdjęcia ogrodowe wszystkich nas chyba radują.
Ladys pisze:
Ale piękne ujęcia wiosennych kwiatków i pszczółek :hi: . Też byłam coś pofocić, ale nic moc z tego nie wyszło.

Dlaczego Władziu nie wyszło? Czy mało jeszcze kwiatków czy też pogoda nie dopisuje?
Bogna pisze:
Kwiatuszki u Krzysztofa w ogrodzie są prześliczne i nastrajają radośnie. Też sobie takie posadzę :D

Koniecznie Bogna posadź je w koszyczkach, będzie efekt barwnych plam i zabezpieczenie przed gryzoniami. Podobają mi się też krokusy na trawniku posadzone, tam trzeba zaczekać aż liście ich obeschną zanim skosi się trawnik.

Te śnieżnobiałe maleństwa lubię fotografować. Jakoś mam problem ze złapaniem ostrości przebiśniegów ale tym razem się udało
Obrazek

Dziś kolejny drugi dzień marca bardzo ciepły do +14 st. i ze słońcem
Pojawiły się 3 kolejne odmiany krokusów.

Ciemnoniebieskie odmiana 'Flower Record'
Obrazek

Kremowa odmiana Krokus 'Cream Beauty' 1-szy sezon w moim ogródku. Zgodnie z nazwą to prawdziwe 'kremowe piękno' :)
Obrazek

Obrazek

Otworzyły się kwiatki odmiany 'Fuscotinctus'
Obrazek

Dwie rabatki z krokusami i innymi wczesnowiosennymi urządziłem przy wejściu do ogrodu tuż za niebieską bramką. Dziś dziwiłem się że pszczółek prawie nie było gdy wyszedłem o 13-tej. Te owady jednak latają głownie w słońcu a zasłona z krzewów morwy skutecznie zacienia o tej porze te miejsca.
Być może gdzieś dodatkowo poszukam miejsca bardziej nasłonecznionego w głębi ogródka. Krokusom, cebulicom przydałoby się oddzielenie cebulek, mają już ciasno. :)
Obrazek

Obrazek

'Flower Record' faktycznie ma rekordowo duże kwiaty
Obrazek

Jeszcze raz 'Cream Beauty'
Obrazek

Wiele jeszcze kwiatów czeka na otwarcie, czy pogoda pozwoli? Chłodem gdzieś ze wschodu powialo tego wieczora
Obrazek

Ranniki w swoim najlepszym czasie, te maluchy szybko przekwitają warto więc natrzaskać im dużo zdjęć ;)
Obrazek

Do następnego, wiosennego :)

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Moje ranniki już przekwitają ,ale następna ich partia już się pokazuje na powierzchni .Jakie one pazerne te pszczoły ,ale też jakie zwinne :lol: No tak, mieć taki aparat z wyświetlaczem to dobra rzecz .Tegoroczne zdjęcia masz superowe .Widać wprawne oko fotografa ,bo śnieżynki jak żywe .Na dużym ekranie muszą wyglądać zjawiskowo :hi:

Spełniam swoje marzenia cz.3

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Oglądam i zazdroszczę. :D :lol: :lol: Każdego kwiatka, pszczółek, pięknych ujęć. :lol: :lol: Przypomniałeś mi Krzysiu, że muszę sprawić sobie przebiśniegi, u mnie nic nie kwitnie, muszę to zmienić. :D Gdyby nie Twój wątek, nie wiedziałabym, że wiosna idzie. :lol: :lol: :lol:

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

gloriadei pisze:
Moje ranniki już przekwitają ,ale następna ich partia już się pokazuje na powierzchni .Jakie one pazerne te pszczoły ,ale też jakie zwinne :lol: No tak, mieć taki aparat z wyświetlaczem to dobra rzecz .Tegoroczne zdjęcia masz superowe .Widać wprawne oko fotografa ,bo śnieżynki jak żywe .Na dużym ekranie muszą wyglądać zjawiskowo :hi:

Czasem dla życia roju marcowy "urobek" to kwestia życia i śmierci, Fachowcy od pszczółek więcej wiedzą w temacie niż ja.
O, tutaj znalazłem ciekawy artykuł pani profesor z Lublina:
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=76:wiosenne-byliny-ogrodowe-w-tamie-pokarmowej-dla-pszczo-22012&catid=12:rok-2012&Itemid=16

Obrazek

"Wartość biologiczna pyłku poszczególnych gatunków roślin różni się znacznie, a zapewnienie różnorodności tego pokarmu znajduje odbicie w prawidłowym rozwoju pszczół. Pod względem wartości odżywczej pyłek podzielono na trzy kategorie. Największą wartość ma pyłek m.in. krokusa, maku, wrzosu; średnią wartością odznacza się pyłek mniszka i słonecznika, a najmniejszą pyłek leszczyny, olszy i brzozy"

Obrazek

Wwwiola pisze:
Oglądam i zazdroszczę. :D :lol: :lol: Każdego kwiatka, pszczółek, pięknych ujęć. :lol: :lol: Gdyby nie Twój wątek, nie wiedziałabym, że wiosna idzie. :lol: :lol: :lol:

Oj tam od razu zazdroszczę ;) Wiosenka i na Mazowsze zawita niebawem.
O ujęcia akurat łatwo gdy masz ekranik LCD. Jadzia nam wiosną leży na zimnej
ziemi :? coby maluchy kwiatowe namierzyć, ale będzie zapewne myślała o ułatwieniach, szkoda zdrowia :)
Gdy mialem Olympusa bez ekraniku ustawiałem aparat 20-30 cm od roslinki i naciskałem spust migawki na wyczucie; wychodziło ostre zdjęcie 1 na 5 albo rzadziej.

Obrazek

To ujęcia a kwiatki to już łatwo łatwo posadzić, trudniej przyciągnąć pszczoły miodne gdy w poblizu nie ma pasieki. Jeśli jednak ule są to każdy pszczelarz będzie wdzięczny działkowiczom za posadzenie zwłaszcza krokusów, takze kilku innych kwiatów ważnych dla pierwszych pozytków pszczelich.
Teraz przypomniałem sobie że nie widać na razie ani jednego trzmiela :!: To one co roku otwierały sezon. Coś nie tak się dzieje albo jeszcze za zimno an ich wyloty. Jeden z gatunków zimuje w norkach ziemnych, dużej mokrości nie było więc mieszkań im nie zalało :roll: Tak sobie głośno myślę :)

Obrazek

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Wreszcie dziś 4 marca po suchej zimie pada deszcz Obrazek Tak wiosennie, kapu, kap ale jakże potrzebny dla pól i ogrodów.

Obrazek

Ochłodziło się znacznie i chmury z przelotnym deszczem zapowiadane są do piątku.

Obrazek

Zacząłem pod koniec tygodnia budować konkretny rozsadnik. Będzie osłonięty deskami, wzniesiony ok. 20 cm nad powierzchnię gruntu. Wykorzystam nie całkiem rozłozony kompost aby grzał od dołu kiełkujące nasiona, reszty dopełni słoneczko.

Obrazek

Nadal nie mam nawet planu domku dla murarek, potrzebne są jakieś deski; rurki z trzciny obiecał mi znajomy, myslę że do końca marca się wyrobię

Obrazek

Obrazek

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1354 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 136  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]