Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 811 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82  Następna
  Podgląd wydruku

Re: Kwiaty, zioła, ptaki i motyle (KrzysztofF) cz. 4
Autor Wiadomość
Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

marysia pisze:
Ja w dokarmianiu ptaków kiepska jestem, mam tylko wystawiony tłuszcz dla sikorek,nawet to jest niezły wskaźnik pogodowy.Jak ma być w nocy mroźno, to przed zachodem jest ich pełno.Pałaszują aż miło.

Jak Marysiu nie masz pewności czy systematycznie zima pokarm będziesz wykładać to lepiej nie zaczynaj bo ptakom moze to wyjść na złe.
A ja od prawie 20 lat dokarmiam ptaki lecz się zastanawiam czy w tej zimy zaczynać.
Gdybym nie mógł wyjść na zewnątrz prze tydzień, tak jak to latem bywało to bym nie wybaczył sobie, ze przyczyniłem się do śmierci ptaków.
Jest jeszcze czas na zastanowienie bo u mnie ani śniegu ani mrozu duzego jeszcze nie było.

Jak widać, trawa jeszcze zielona za płotem, a morwa jako ostanie, "ubrane" drzewo jesieni nadal utrzymuje liście.
Multum krecich kopców obserwuję na sąsiedniej działce; czyżby to była oznaka że nadejdą mrozy?
Obrazek

-------
W dziale Hobby, w wątku pt. O fotografowaniu, wstawiłem kilka linków do ciekawych stron, poradników "Jak fotografować kwiaty". W okresie zimy gdy mamy wiecej czasu niż zwykle możemy przypomnieć sobie ogólne zasady fotografowania naszych ulubionych obiektów i poćwiczyć na kwiatach w mieszkaniu (patrz wideoporadnik: Kwiaty we wnętrzu.

ZWIERZĘTA W OGRODZIE

Obrazek

W godzinie - nieskończoność czasu.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Fajne fotki kota Kocisława i huskiego, bo to chyba jego oczy, bażanty, kuna, myszy, ryjówki wszystko można zobaczyć na tym fajnym kolażu.Krzysiu fajna gleba byłaby z tych krecich kopców a jak tam Twoje różane patyczki

Spełniam swoje marzenia cz.3

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Cytuj:

Jak Marysiu nie masz pewności czy systematycznie zima pokarm będziesz wykładać to lepiej nie zaczynaj bo ptakom moze to wyjść na złe.

ja dokarmiam systematycznie :) tyle,że mają monodietę <rotfl> .Kubeczki mam powieszone na tarasie więc daleko nie mam.Przez okno przyjemnie na nie popatrzeć :)
Na ogrodzie masz takie mini Zoo ;)

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Jakiś czas temu oglądałem w tivi film o astronautach i ich problemach z mięśniami po kilkumiesięcznym pobycie w próżni. Podobno utratę mięśni w stanie nieważkości muszą oni odrabiać na ziemi przez 10 lat!
W moim "kosmosie", blisko 40-letnim, :) starałem się utrzymać masę mięśniową gdy z dnia na dzień niszczone były moje stawy i kręgosłup. Najbardziej pomagał mi w tym ogród, regularna praca, częsty wysiłek i kilometry przemierzane po jego ścieżkach.
Jednak wystarczył 1 rok siedzenia, leżenia w domu i utraty mięśni odrobić nie będę mógł, nawet za 30 lat <icon_e_biggrin>
We wtorek udało mi się obsypać kopczykiem 2 budleje; róże zostawiam już kolejną zimę nie obsypane. Wygrabiłem liście ze scieżki do kompostu i schowałem do piwnice 2 doniczki. Te prace zajęły mi aż 2 godziny czasu ale że pogoda sprzyja juz kolejny 3-ci dzień (10 st. C) to mogę ten dzień zaliczyc do udanych.

gloriadei pisze:
Krzysiu fajna gleba byłaby z tych krecich kopców a jak tam Twoje różane patyczki

Zapewne Jadziu czytałaś mój opis w dziale Rozmnażanie Roślin; dzis kolejny wpis plus zdjęcia tam wstawiłem.

marysia pisze:
ja dokarmiam systematycznie :) tyle,że mają monodietę <rotfl> .Kubeczki mam powieszone na tarasie więc daleko nie mam.Przez okno przyjemnie na nie popatrzeć :)
Na ogrodzie masz takie mini Zoo ;)

No to nie ma sprawy :)
W poprzednią zimę do moich ptasich stołówek zleciały się ptaki z całej wsi <icon_e_biggrin>
W efekcie kilka razy karmę kupowałem ponad zwykłą zimową normę.

Korzyść miały też drapieżne ptaki. Dwukrotnie widziałem tuż przy ścianie naszego wspólnotowego budynku krogulca. Raz siedział na stercie kompostu przy krwawych szczątkach jakiegoś ptaka, a innym razem wylądował w karmniku :)
Obrazek

Obrazek

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

No to może Krzysiu nie warto krogulcowi przybliżać zdobyczy niech sam poluje ,a tak ma te biedne ptaki podane jakby na tacy.Na swoich głodomorów nie mam podglądu to i nie wiem czy któryś przy okazji nie pada łupem takich łowców.Dziennie przyglądam się wiewiórce, która skacze po drzewach to fajny widoczek.Niestety Krzysiu na chorobę nie ma mocy i trzeba sie jako tako ratować ,żeby się nie pogłębiała.Widać ,ze wykorzystałeś pogodę w 100%. Ciekawe jaki będzie styczeń ,bo wczorajszy dzień był piękny, a dzisiaj tylko trochę pokropiło czyli LUTY Zdróweczka

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Tak czy inaczej krogulec i inne drapieżniki będą polować. A te ptaszki gdzieś w lesie czy na polu w czasie ostrej zimy będą osłabione i raczej łatwiejszym łupem niż w pobliżu ludzkich siedzib gdy człowiek regularnie im karmę wysypie.

Póki co zimy nie ma więc i stołówki nie otwieram :) a ptaki tzw. śpiewające niech się ćwiczą w poszukiwaniu naturalnego pokarmu na polu czy w lesie.

Powtórka z rozrywki czyli co w tym roku udało mi się namierzyć w moim niedużym ogrodzie.

MARZEC 2017 cz.1

Obrazek

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Drobno cebulowe w takiej ilości wyglądają pięknie <okok>.Tak jasno na tym kolażu świeci słońce.
Ostatnio też zaczęłam przeglądać zdjęcia z ubiegłego sezonu.
Pewnie masz dużo zdjęć wiosennych ,może wstawisz ?Tak brakuje koloru i słońca.

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Krzysiu Twoje wiosenne rabaty są pełne kwiecia nie to co u mnie takie porozrzucane po calutkim ogródku .Jednak w przyszłym roku będą bardziej pogrupowane ,chociaż nie wiem jak to wyjdzie.Super kolaż jak zawsze

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

marysia pisze:
Pewnie masz dużo zdjęć wiosennych ,może wstawisz ?Tak brakuje koloru i słońca.

Zdjęcia, te udane, raczej wstawiałem na bieżąco więc są w tym wątku, dlatego kolażami przypominam jak to było :)

gloriadei pisze:
Krzysiu Twoje wiosenne rabaty są pełne kwiecia nie to co u mnie takie porozrzucane po calutkim ogródku .Jednak w przyszłym roku będą bardziej pogrupowane ,chociaż nie wiem jak to wyjdzie.Super kolaż jak zawsze

Lepiej wyglądają wczesnowiosenne jak są zgrupowane, ale dla mnie ważne takze było to aby znaleźć miejsce w ogródku gdzie o tej porze roku jest dużo słońca a dodatkowo miejsce nie zalewane po roztopach śniegu.
Okazało się, ze najlepsze miejsce będzie tuż przy wejściu do ogródka, miejscu najwyżej połozonym. Ogród załozony był w 1990 roku a w 1996 zrobiłem wykop pod oczko wodne. Ziemia z wykopu posłużyła mi do zrobienia niskiej skarpy. Tam właśnie krótko po tym wkopałem koszyczki z pierwszymi krokusami.
20-40 cm powyżej powierzchni gruntu nie groziło cebulkom zalanie wiosenne, a dodatkowo w okresie lata mogły one wejść w stan spoczynku bo było tam bardzo sucho.

MARZEC 2017 cz.2

Obrazek

Do 2 kolaży posłużyło mi po 33 zdjęcia, choc z doświadczenia wiem, ze llepiej gdy jest ich mniej niż za dużo. Aplikacja przyjmuje maks. 50 zdjęć.
W marcu wstawiłem na forum może nawet 100 zdjęć ale nie wszystkie nadawały się do kolażu.
W kolejnym wpisie wybiorę fotki z kwietnia, a będzie ich na pewno jeszcze więcej bo z kazdym miesiącem wiosny więcej było ciekawych obiektów do fotografowania.
A miesiącem gdy zwykle najwięcej zdjęć robiłem był lipiec;
najwięcej kolorowych kwiatów się ukazało, no i najwięcej barwnych motyli, świetnych okazji do uwiecznienia. <okok>

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Jak miło patrzy się na takie kolorowe fotki a w sercu zaraz robi się wiosennie .To jednak najpiękniejsza pora roku gdy wszystko budzi się do życia.Kupiłam sobie w tym roku krokusy Joanna d'Arc ,bo brakowało mi bieli wśród krokusów .

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 811 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]