Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1045 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 101, 102, 103, 104, 105
  Podgląd wydruku

Re: Kwiaty, zioła, ptaki i motyle (KrzysztofF) cz. 4
Autor Wiadomość
Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Fajny ten Czerwończyk jeszcze w realu go nie widziałam i prawie te same motyle nas odwiedzają .U mnie też był Ceik tylko przysiadł ze złożonymi skrzydłami na pergoli, jednak wprawne moje oko go zauważyło :) Na astrach było brzęcząco, a szpaki chyba zbierają sie do odlotu, bo całymi stadami przelatują wysoko.Jednak zanim wzięłam aparat już ich nie było.One chyba gustują w owocach winobluszczu, bo kiedyś oblegały czarny bez, jednak gdy go zlikwidowali to coś muszą jeść . Moja Maiglod nie myśli o kwitnieniu no chyba muszę się porządnie rozejrzeć czy nie ma jakichś kwiatów.Piękna pogoda sprzyja pracom ogrodowym

Spełniam swoje marzenia cz.3

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

gloriadei pisze:
Fajny ten Czerwończyk jeszcze w realu go nie widziałam i prawie te same motyle nas odwiedzają .U mnie też był Ceik tylko przysiadł ze złożonymi skrzydłami na pergoli, jednak wprawne moje oko go zauważyło :)

Tak, ciekawy gatunek zresztą wg Wikipedii: objęty ochroną ścisłą, znajdujący się na Czerwonej liście zwierząt ginących i zagrożonych w Polsce (znajduje się wśród gatunków niższego ryzyka). W Anglii czerwończyk nieparek wymarł, próbowano jego introdukcji okazami z Holandii ale się nie udało.
W ogóle to ciekawy jest pojaw o tej porze roku bo w opisach lata do września, jednak wiadomo jaką pogodę w tym roku mieliśmy.
Rośliną żywicielską tego motyla są szczawie. U mnie za siatką na łące te szczawie rosną, a dorosły motyl siadał na jednym tylko taksonie astra, na ktorym z kolei te inne większe motyle nie siadały.
Czerwończyk nieparek
Obrazek

Znalazłem PDF chyba najlepszy opis tego gatunku w internecie i juz go zapisałem na swoim dysku, będzie do czytania zimą :)
http://siedliska.gios.gov.pl/images/pli ... dispar.pdf
Mamy te same gatunki latające teraz w ogrodzie bo zarówno rusałka ceik jak i rusałka admirał zimują u nas. (część admirałów odlatuje na zimę w rejon Morza Śródziemnego) No i oba gatunki zywią sie oprócz nektaru z kwiatów także sokiem z przejrzałych owoców, a tych w otoczeniu działek naszych nie brakuje.
Rusałka ceik
Obrazek

Cieszy widok motyli, pszczół, trzmieli i innych owadów w naszych ogródkach bo widać, że...ogród żyje <luzik>
Cytuj:
Moja Maiglod nie myśli o kwitnieniu no chyba muszę się porządnie rozejrzeć czy nie ma jakichś kwiatów

Ale chyba u ciebie to powtórne kwitnienie było wcześniej, coś kojarzę. <icon_rolleyes>

Rusałka ceik
Obrazek

Rusałkę ceik łatwo odróżnić od innych rusałek tym, ze ma mocno powcinane skrzydła
Obrazek

Ślaz dziki - charakterystyczne, duże liście
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W godzinie - nieskończoność czasu.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Taka ilość astrów w jednym miejscu powala wszystkie wielkie kępy <okok> .Krzysiu zrobiłam fotkę liści tego niby ślazu bo u Ciebie te listki są inne, a moje bardziej zaokrąglone .Wstawię je u siebie ,żeby nie zaśmiecać Twojego wątku.Masz rację mój Maigold kwitł dużo szybciej, a dzisiaj zaglądałam i niestety ani jednego kwiatka . Dzisiaj nie było ani jednego motyla jednak błonkówek i pszczółek było sporo na astrach

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Jak szybko ten czas mi ostatnio leci <zalamka> Szybko bo znów kilka dni z życiorysu mi wypadło. Widać tak musi być. :(

12 ogrodowych obrazków października 2018

Na początku miesiąca jak zwykle zakwitły najładniejsze w moim ogrodzie jesienne kwiaty.
Złocień czerwonawy syn. chryzantema czerwonawa ( Chrysanthemum rubellum) w te bardzo ciepłe dni rozwinął wszystkie koszyczki kwiatowe.
Tak wyglądały kwiatki przed tygodniem
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widać nektarniki nie były jeszcze wtedy dojrzałe bo dopiero na początku tego tygodnia zauważyłem na nich owady pszczołowate i...motylego jedynaka rusałkę admirała <okok>
Doskonale kontrastują barwy tego motyla z różem i złotem tego złlocienia
Obrazek

Tydzień temu latał latolistek cytrynek siadając na różnych astrach
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

===================
Jesienny kolaż
Obrazek

"Słowo „kolaż” pochodzi od francuskiego czasownika coller (sklejać). Termin ten został użyty po raz pierwszy przez Georges Braque’a, a także Pabla Picassa na początku XX wieku, kiedy ta starożytna technika, znana w Chinach od 200 p.n.e., stała się częścią sztuki nowoczesnej"

W godzinie - nieskończoność czasu.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Ależ bije kolorami z tego kolażu .U mnie tylko złocień czerwonawy szaleje oraz chryzantemy w coraz większej ilości i kolorach. Róże powoli kończą kwitnienie tylko Aphrodite cała ukwiecona inne mają tylko po parę kwiatów czyli kończą spektakl i udają się na zasłużony spoczynek. Dzisiaj wykopałam juz dalie nie będę czekać aż przyjdzie przymrozek .Czy chciałbyś Krzysiu dalie Cafe au lait ,bo fajnie mi sie rozrosła ,a ona może być w donicy i jej kwiaty utrzymują się także w wazonie

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1045 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 101, 102, 103, 104, 105

Strefa czasowa UTC [letni]