Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 819 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82  Następna
  Podgląd wydruku

Re: Spełniam swoje marzenia cz. 3
Autor Wiadomość
Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Marysiu akuratnie tego fiołka mam już 3 rok i za każdym razem cudnie kwitnie a przywiozłam go sobie od mamy, bo jej już ciężko z podlewaniem tylu kwiatów.Teraz znów przywlokłam z OBI jednego zaniedbanego fiołka za 2,50 tym razem w kolorze bordo .Mam nadzieję ,ze i ten zabawi u mnie na dłużej .Róże dalej mają takie cudne liście ,chociaż powoli zaczynają im żółknąć ale przecież to koniec listopada to mają prawo .W domu też mam centralne, a one stoją na parapecie jednak lubią sobie popić <icon_e_wink> podlewane są też Astvitem jak zresztą wszystkie domowe i widać im to służy .Nawet storczykom zapodałam po 1 łyżeczce tego sypkiego nawozu i dziennie je zraszam mocno rozcieńczonym nawozem leję tak łyżeczkę do 1,5 l butelki przegotowanej wody .Moje sadzonki pelargonii stoją na zimnym korytarzu klatki schodowej tylko mam obawy czy przeżyją, bo hołota nie zamyka drzwi <icon_evil> Jednak jak będą zapowiadać mocne przymrozki to przeniosę wszystko do domu a jest tego sporo <uoee> Dzisiaj znalazłam filmik o takim ukorzenianiu różanych patyczków może Cię to zainteresuje https://www.youtube.com/watch?v=j1wDYS5J8s8 a tu cz. 1 https://www.youtube.com/watch?v=KUkGkWmrdlU . Chyba Krzysiu w ten sam sposób ukorzenia w tym roku róże

Jeszcze niedawno ,bo we wrześniu było tak cudnie kolorowo <serducho> <serducho>
hortensja Grandiflora z Werbeną patagońską

Obrazek

Anisade a z tyłu przetacznik

Obrazek

Dalia Convoitise i róża Angela

Obrazek

Lavaglut z białym floksem

Obrazek

Perowskia łobodolistna ,floksy i róża Eyes for you

Obrazek

No cóż teraz trzeba czekać do następnego sezonu, a na dzisiaj pozostały nam tylko wspomnienia minionego lata :(

Spełniam swoje marzenia cz.3

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Super zestawienia kolorów i kształtów <okok>

Cytuj:
Ciekawe dlaczego ginęły prymulki może zbyt zwięzła gleba jest tego powodem .Może osłoń je liśćmi na zimę, albo osyp torfem wtedy będą mieć cieplej w zimie

Kiedyś chyba rozmawialiśmy o prymulkach, że wiele nowych odmian jest nietrwałych i po 1-2 sezonach giną. Wytrzymują na pewno gatunki jak np. p. bezłodygowy lub p. lekarski, a bajecznie kolorowe gatunki do uprawy w doniczkach służą tylko do dekoracji wnętrz, mieszkań, szklarni, oranżerii.
O, mamy na forum dość dobrze opracowany wątek prymulom dedykowany, tutaj:
viewtopic.php?f=16&t=569&p=3163#p3163

O glebie:
"najkorzystniejszą dla wiekszości prymul ziemią jest dość ciężka, gliniasta, z zawartością próchnicy"

W godzinie - nieskończoność czasu.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Cytuj:
najkorzystniejszą dla większości prymul ziemią jest dość ciężka, gliniasta, z zawartością próchnicy"

Krzysiu moje prymulki mają próchnicę, lecz gliny nie widzą, a jakoś rosną muszę też je częściej podlewać .Oczywiście jak zakwitną to widać je z daleka szczególnie lekarskie czy gruzińskie.dzisiaj gdy wstałam było biało za oknem .Drzewa pięknie wyglądały w tej bieli. Niestety wieczorem już tak bajkowo nie ma bo większość śniegu stopniała

Obrazek

JPII w pełnej krasie to cudowna róża i jak pachnie .Oby nie było wielkich mrozów tej zimy

Obrazek

Cardinal Hume ,dalia Convoitise i Angela

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Jadziu, u Ciebie bajkowy poranek śnieżny, a u nas niby bajkowy cały dzień, ale sypie i sypie ten mokry śnieg i krzewy mi się łamią w ogrodzie.

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Ewuniu u mnie też sypie od rana i do nadal .Na razie drzewa stoją normalnie żadne się nie zwiesiło, bo wciąż spoglądam w okna .Zobaczę rano w ogródku jak to będzie ,ale nie mam wysokich drzew no chyba że wyższe różane krzewy ucierpią . Maigold o niego to się trochę boję, bo w ubiegłym roku calutki długaśny pęd mi się złamał pod ciężarem śniegu Elmshorn też wielgaśny jemu też może zaszkodzić ten snieg

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Cytuj:
Krzysiu moje prymulki mają próchnicę, lecz gliny nie widzą, a jakoś rosną muszę też je częściej podlewać .

I tu jest pies pogrzebany :) Tam gdzie brak lepszej gleby trzeba pracy więcej włożyć i podlewać, podlewać.
Moje primule posadzone w najniższej częsci ogródka, za leszczynami, więc wiosną trudny dostęp bo błoto. Potem latem o nich zapominam bo w widocznej części działki zakwitają inne, kolorowe i wysokie rosliny. Gdy się miało kilkaset taksonów to zawsze jakieś rośliny były poszkodowane, niedopilnowane, zapomniane :)
Jednak w takie dni jak niedziela czy jakieś święto obchód robiłem wielogodzinny i czasem w oko wpadły jakies maluchy takie jak pierwiosnki.

Dawno śnieżnej zimy chyba nie było ale bym wolał aby po połowie grudnia śnieg popadał :]
U mnie ptaki i kompostownik będą mnie mobilizować do wyjścia; jak będzie w praktyce to się okaże.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Krzysiu też bym wolała ten śnieg dopiero widzieć na Boże Narodzenie jednak nie od nas to zależy. Ja na razie bawię sie robienie stroików i choinek z papierowej wikliny .To tak dla zabicia czasu i żeby nie wyjść z wprawy.Sprawia mi to frajdę to taka odskocznia od codzienności, ale tez nauka.Gdy rano weszłam do ogródka śniegu było na ścieżkach chyba z 30 cm w niektórych miejscach .Niestety musiałam postrzepywać z niektórych róż ten śnieg, a szałwia Amistad pokłoniła się aż do ziemi.Ciekawe czy coś z niej będzie .W razie czego mam jej sadzonki w domu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

O, to zimowo się zrobiło na Śląsku. Może ta świąteczna sceneria utrzyma się do gwiazdki :)
A u mnie za oknem zielono. Zielone trawniki za ogrodzeniem mojej działki i tam multum krecich kopców, czyżby znak nadchodzących mrozów?
Na dziś w nocy w Częstochowie zapowiedź mrozu aż -7 kresek; strach się bać. :)

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Krzysiu dzisiejszej nocy było -6 więc nie straszna zima jak na razie .Teraz opada szadź, więc możliwe ,że noc znów będzie na minusie, bo jak na razie jest +2. Raczej wątpię ,że utrzyma sie to do świąt taki piękny krajobraz, bo od przyszłego tygodnia znów zapowiadają ocieplenie

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ja na razie bawię sie robienie stroików i choinek z papierowej wikliny .To tak dla zabicia czasu

a może tak jakieś zdjęcia? uwielbiam robótki ręczne i z przyjemnością zobaczę co tworzysz :) :) :)
Zima u Ciebie na całego, i bałwana można zrobić i śnieżkami porzucać.....Ach...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 819 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]