Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 981 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 99  Następna
  Podgląd wydruku

Re: Spełniam swoje marzenia cz. 3
Autor Wiadomość
Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Kurcze coś przestałam dostawać powiadomienia na maila i dlatego nie zaglądam .Teraz wszyscy zajęci przygotowaniami do Świąt dlatego tak cicho.U nas dzisiaj mroźnie i bezśnieżnie, a śnieg z fotek dawno stopniał. Raz ocieplenie potem znowu przymrozek, achhh ciekawe jak to wszystko wytrzymają rośliny . Ptaszki jedzą na potęgę, moja kota również .Czyżby sugerując się krecimi kopcami przyszła znów sroga zima <mysli> Jednak wszystko dopiero przed nami

Marysiu nie robię żadnych tam cudeniek bo ręka nie pozwala zabrać się za frywolitki .Nawet skręcanie wikliny papierowej też obciąża mi tę rękę .Jednak nie umiem siedzieć bezczynnie, więc trochę się bawię robiąc to i tamto.No to pochwale sie co zrobiłam ale to nie wszystko bo resztę muszę dopiero zgrać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a to moje piaskowe patyczki 21 będzie 3 tygodnie jak je posadziłam w mokrym piasku do góry nogami , i juz maja kalusy <radocha> .Wczoraj obróciłam je tak jak mają rosnąć .Na razie trzymam je w domu okryte woreczkiem ,żeby szybko nie wysychały, a co drugi dzień je zraszam. To próba w/g linków które wyżej podałam. Chyba Krzysiu w ten sam sposób też próbuje ukorzenić patyczki różane

Obrazek

Obrazek

Spełniam swoje marzenia cz.3

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Jadziu, jak ja lubię takie ozdoby domowe, niepowtarzalne, co roku zamawiam coś od tzw. rękodzielników znajomych żeby nie mieć masówki świątecznej w domu.

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Ewuniu lubię się bawić, bo mam na to czas a nie umiem siedzieć bezczynnie .Teraz niestety musiałam zrezygnować z frywolitek z powodu ręki, ale takie zabawy są relaksacyjne i dają dużo satysfakcji a i radość ofiarodawcom

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Jadziu, ja robić takich rzeczy nie lubię, ale kombinować jak udekorować nimi dom, bardzo lubię. Swój wolny czas za to poświęcam na poszukiwania genealogiczne i czytanie, latem dochodzi do tego ogród. Przy okazji poszukiwań bardzo dużo się człowiek uczy i dowiaduje ciekawych rzeczy.

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Świąteczne wianki są urocze,rodzina pewnie zaciera łapki jak tworzysz i składa zamówienia <rotfl> <rotfl> <rotfl> .Z papierowej wikliny choinka prezentuje się też pięknie,ja z tego surowca nic nie umiem zrobić <uoee> .
Miałam w planie adwentowy wieniec, a tu już druga niedziela za nami a mam tylko świece <icon_lol> .
Zainspirowałaś mnie patyczkami różanymi .Poszłam dziś z latarką coś wsadzić ,(obejrzałam filmik o różach i hortensjach- tez próbuję,już są w doniczce,ale czy coś urośnie to nie wiem <icon_lol>

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Marysiu no to już dużo masz jak są świeczki <rotfl> Nie robiłam dużo tych ozdób, bo w ubiegłym roku robiłam wieńce z papierowej wikliny ,gwiazdy i dzwonki, a w tym roku tylko choinki i takie wianki. Oczywiście w decoupagu zrobiłam sobie donicę świąteczną, a teraz kończę biały dzwonek z papierowej wikliny .To łatwa sprawa tylko trzeba mieć sprawne paluszki a chcieć to móc :] .Tylko te patyczki muszą mieć odpowiednią temperaturę ja trzymam je na razie w domu nakryte lekko workiem ,żeby było dużo powietrza

Obrazek

Obrazek

Ewuniu każdy ma jakieś swoje zainteresowania i tego czego nie robi latem ma czas na to w zimie .Grunt ,ze nam sie nie nudzi :>

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Zainteresowania, pasje są ważne bo bez nich życie jest niepełne.
Też teraz czytam częściej książki ale to nie zastąpi codziennego ruchu. :(
Ostatnie 3 dni bardzo ciepłej pogody ok. 10 kresek na plusie (wczoraj w Krakowie podobno nawet +15 <icon_e_surprised> ) warto było wykorzystać na rekreację na świeżym powietrzu, np. szybki spacer z kijkami, jakąś pracę wymagającą napięcia mięśni czy zgrabiania liści w ogrodzie tak jak ja to wczoraj robiłem.
Piszę o tym zimowym czasie gdy nasze mięśnie i stawy są siłą rzeczy pozbawione dobroczynnego ruchu co szczególnie odczułem już w zeszłym roku i czego odrobić w przypadku chorób stawów lub kręgosłupa juz się nie da.
A frywolitki i inne ręczne prace także są wskazane jednak Jadziu nie zapomnij choć co godzinę wstać i jak się to mówi rozruszać kości. :) Te dłuższe wielotygodniowe przerwy z brakiem ruchu mogą nam zaszkodzić jak pisałem dziś w moim ogrodowym wątku.

W godzinie - nieskończoność czasu.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Krzysiu takie prace robię tylko wieczorem zamiast siedzieć przy kompie i klikać .Calutki dzionek mam zajęty ,więcej chodzę co dobrze na mnie wpływa .W domu jest wiecznie mnóstwo pracy chociaż mieszkanie to nie laboratorium <icon_e_wink> .Jednak przed świętami to wyjątkowo dużo pracy porządkowej w domu i skakania po drabinie :) Liści nie grabię tylko te różane pousuwałam reszta sobie leży dla biedronek i innych robaczków .Cieplutka pogoda, więc trzeba ją wykorzystać, a nie siedzieć w domu .W tym roku mam trochę inne podejście do zdrówka, bo jest tylko jedno ,więc trzeba je pielęgnować.

Wiadomości patyczkowe

Patyczki różane po zmianie góra- dół zaczęły puszczać listki i to mi się nie podoba .Kurcze maja zbyt ciepło, chociaż w domu nie mam za ciepło, a na korytarz nie bardzo chcę je dać, bo tam będzie za zimno to byłby szok dla nich.Cóż może jednak je tam dam zanim nie ma mrozów ,żeby trochę przystopowały

Obrazek

a to tak co kwitnie w domu

Obrazek

Obrazek

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Mój ,,grudnik" kwitnie b.kiepsko w porównaniu do Twego. Inna potoczna nazwa to kaktus Bożonarodzeniowy,Z kwitnieniem zdążył idealnie na czas <lol> Cyklamena nigdy nie dałam rady utrzymać dłużej niż jeden sezon niestety.
Cytuj:
nie robię żadnych tam cudeniek bo ręka nie pozwala zabrać się za frywolitki

Frywolitki Jadziu to dla mnie abstrakcja,taki kosmos <rotfl> nigdy się nie uczyłam. Masz masę dekoracji już zrobionych, piękny klimat świąteczny,(wianki super <shock> )tylko wstawić choinkę, na stół opłatek i gotowe <okok>
Nie wiem co Ci się stało w rękę, współczuje kontuzji,ja w zeszłym roku nabawiłam się ,,łokcia tenisisty"po sezonie <rotfl> ale przez zimę poprawiło się na tyle,że sezon wiosenny już był oburęczny :)

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Marysiu niestety tak to mają wszyscy którzy zbyt dużo robótek ręcznych robią a ja przecież calutki żywot cosik tam dziergałam .To nadwyrężony nadgarstek, ale da sie żyć i co nieco robić .Jednak wolę go nie przemęczać a gdybym znów dopadła czółenko to bym się zapomniała :>

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 981 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 99  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]