Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 983 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 99  Następna
  Podgląd wydruku

Re: Spełniam swoje marzenia cz. 3
Autor Wiadomość
Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Jadziu nadgarstek miałam nie tyle nadwyrężony co ,,klikał" (chałasował )mi podczas gdy szydełkowałam.M nie mógł tego słuchać i miałam zakaz robótek ręcznych gdy był w pobliżu. <wysmiewacz> Teraz wzrok mi szwankuje i coraz mniej dziergam.(Jednak frywolitki są cudne może kiedyś na emeryturze się nauczę :) )

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Marysiu przy zwijaniu patyczków do wikliny papierowej też tak samo nadwyrężony jest nadgarstek, ale przecież nie mogę siedzieć bezczynnie.Smaruję a i tak robię <rotfl> Widziałam taki trik ,ze babka wsadziła drutek do wiertarki i tak zwijała te patyczki .Całkiem niezły pomysł <okok>
Jako ,że nie wiem czy jeszcze zajrzę przed świętami chcę życzyć wszystkim Błogosławionych i radosnych Świąt w gronie najbliższych

Obrazek

Spełniam swoje marzenia cz.3

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Moje grudniki w tym roku się pospieszyły i zakwitły w listopadzie, także już po nich niestety, a szkoda, bo teraz by ładnie zdobiły świąteczny domek. Co do patyczków Jadziu, to przynajmniej wiadomo, że żyją, skoro listki próbują pokazywać.
Wszystkiego dobrego :>

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Ewuniu ,że patyczki żyją to mnie na razie cieszy, bo wciąż są zielone. Jednak dopiero pierwszy listek się pokazał ,ale noski mają zielone, więc lada chwila następne listki się pokażą. Sama jestem ciekawa tego eksperymentu czy dożyją do wiosny i czy czasem nie pokażą się mączliki ,bo one lubią młode listki .

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Dziękuję Jadziu za piękne życzenia <macha_reka>

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Marysiu witam noworocznie, bo można rzec ,że rok mnie tu nie było :) Niestety moja mama była u nas na święta i Nowy rok i dopiero zawieźliśmy ją w sobotę do domu. Nie było czasu na siedzenie na forum czyli przyjemności poszły w odstawkę <uoee> .Teraz jednak wszystko powróciło do normy . Pogoda chyba u wszystkich jednakowa.U mnie przymroziło trochę, bo nawet gleba dzisiaj jest zmarznięta. Jutro znów ma padać, więc rośliny już same nie wiedzą czy spać czy rosnąć .Krokusy w niektórych miejscach też pokazały swoje szczypiorki i sama nie wiem czy je przysypać ziemią, czy zostawić w takim stadium

marcowe zwiastuny ogrodowe

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Zobaczyłem na zdjęciu ranniki i już myślałem że to tegoroczne <icon_e_biggrin> dalej krokusy i inne, więc to zdjęcia z marca 2017.
Czasami w lutym ranniki lub przebisniegi ukazują kwiatki jednak to musi być słonecznie przez kilka dni i więcej niż 2 kreski na plusie.

Listków krokusów nie musisz przysypywać bo te rosliny przyzwyczajone są do mrozów i śniegu, a zaszkodzić im by mogły mrozy w granicach 40 st. a nie 4 kresek na minusie :)
Listki już od końca jesieni wypuszczają szafirki i to też jest ich natura; nie zaszkodzi to ich kwitnieniu na początku kwietnia.
Natomiast okryć stroiszem by należało liście tulipanów gdyby wyszły w lutym a potem mróz i słońce w marcu mogłoby im zaszkodzić.
---------

Tak przy okazji budzące nadzieję wideo przysłano mi na maila z ruchu Avaaz.
Rok 2018 to kolejne akcje tego ruchu z których przesłaniami się w pełni zgadzam.
Od polityki i zatrzymania niebezpiecznych ruchów skrajnej prawicy w Europie, az po
otwarcie serc dla uchodźców i walki z tak toksycznymi przeciwnikami jak Monsanto czy R. Murdoch.
Jak piszą załozyciele tego ruchu: "My nie szerzymy strachu ani gniewu, nie stosujemy manipulacji. Wygrywamy miłością, nadzieją i pomysłowością. Jesteśmy zmianą, którą chcemy widzieć wokół siebie. Każdym naszym czynem budujemy świat, o którym marzymy. I robimy to RAZEM"

A serce rośnie gdy na poniższym wideo widać twarze młodych ludzi mówiących o zmianie świata, tak aby nienawiść i jednostkowe egoizmy nie wygrywały z tolerancją, miłością i chęcią współdziałania dla dobra wszystkich ludzi.
Czysta planeta, czysta energia , ratunek dla pszczół i dzikich zwierząt oraz ochrona klimatu, to tylko niektóre z ważnych zadań jakie stoją przed młodymi, aktywnymi mieszkańcami naszej Ziemi.
A ja jedyne co mogę zrobić to wspierać swoim głosem ich akcje, jako jeden z dziesiątek tysięcy ludzi na całym globie <icon_e_biggrin> No i oczywiście przekazać mogę swoim wnukom te wspomniane wyzej wartości. Poznanie przyrody i pomoc dla niej, ukształtować mozna u dzieci w wieku 2-3 lat. To wszyscy z nas starszych i młodszych osób dorosłych możemy codziennie przekazywać dzieciom aby gdy dorosną nie zagubiły się jak wielu ludzi w szaleńczym pędzie do gromadzenia dóbr materialnych i oderwania od rzeczywistości jaką jest czysta, nieskażona truciznami planeta Ziemia.

Link do klipu tutaj:
https://www.facebook.com/Avaaz/videos/1 ... 868578884/

W godzinie - nieskończoność czasu.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Jadziu, witam w nowym roku. U nas zimno, od niedzieli trzyma mróz, ale taki do -5, przynajmniej zamarzło to okropne błoto. Śniegu brak więc niech i większego mrozu nie ma bo nawet hortensje mają u nas zielone pąki jakby próbowały liście już puszczać.

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Też dałam się nabrać na Twoją przyspieszoną wiosnę <lol> <lol> <lol> krokusy jak malowane,ranniki jak małe słoneczka <słonko>
jakby tak mieć ogród zimowy taki malutki i choć troszkę ogrzewany.....M mnie namawia,lecz boję się kosztów i remontu, strasznie niereformowalna jestem <ściana>

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Marysiu, a mnie marzyłby się taki zimowy ogród i gdybym tylko miała możliwość to bym go sobie zafundowała <radocha> Będąc parę dni temu u koleżanki widziałam prawie rozkwitnięte przebiśniegi jednak u mnie tak dobrze nie ma .Chyba w tym miejscu słonko bardziej sie opiera.Niestety znów przyszedł mróz, a dzisiaj od popołudnia sypie powoli śnieg . No cóż połowa stycznia i niedługo trzeba będzie się brać za sianie bo mam takie nasiona papryki ,które muszę wysiać juz w lutym i nasiona Pepino pyszny owoc cos w smaku żółtego melona
Ewuniu mamy prawie taką sama pogodę u mnie tez było mroźno, a dzisiaj 2 na plusie. Powojniki mają pąki liściowe jednak ich nie ścinałam ,żeby nie pobudzić wegetacji.Potem szkoda będzie ciąć listki ,ale cóż to samo róże mają nabrzmiałe pąki liściowe.Oby tylko nie przyszły mocne mrozy
Krzysiu nie ma tak dobrze ,żeby tyle pięknych kwiatów już pojawiło się w ogródku ,a chciałoby się je juz widzieć w ogródku .Niestety musimy uzbroić się w cierpliwość i oby nie przyszły wielkie przymrozki.U koleżanki pokazały się przebiśniegi nie w pełnym rozkwicie , jednak było juz widać kolor.Teraz znów przysypał je śnieg.W wolnej chwili podejrzę tego linka

To fotki z końca marca ubiegłego roku Oby w tym roku takie widoki można było szybciej oglądać

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 983 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 99  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]