Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 974 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98  Następna
  Podgląd wydruku

Re: Spełniam swoje marzenia cz. 3
Autor Wiadomość
Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Krzysiu no właśnie w tym sęk ,ze nie umiałam żadnego dopasować .One na każdej fotce miały zamknięte skrzydła i nie było widać tego odwłoka i to mi nie bardzo pasowało.Już jedną nogą jestem w drodze,wiec do napisania jak wrócę .Mam tylko nadzieję ,ze przez ten czas nie przekwitną wszystkie róże, bo wiekszość ma jeszcze zamknięte pąki

różanecznik Kali i azalia japońska Schneeperle

Obrazek

Souvenir du dr Jamain

Obrazek

Omomiłek szary

Obrazek

Wtyk straszak

Obrazek

Firletka smółkowa z kuklikami

Obrazek

Spełniam swoje marzenia cz.3

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Piękne kolory te ciemne, dr Jamain i różanecznika. Azalie Schneeperle miałam, ale kiepsko u mnie rosła, w sumie powinna jeszcze być <icon_mrgreen> piękna była jak kwitła, ciekawe jak w tym roku sobie radzila, niestety zdjęcia nie mam.

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Ewuniu moja tak sie rozrosła i ma tam za ciasno, jednak nie mam miejsca ,żeby ją posadzić gdzie indziej wiec musi się męczyć i słabo w tym roku kwitła .Jeden dr Jamain po zimie nie obudził sie właśnie ten przy pergoli gdzie w duecie z Elżbietka cudnie sobie kwitli .Na razie korzenie są w ziemi liczę na cud ,że wypuści jakiś pęd, bo wykopać zawsze zdążę. Jednak już w ubiegłym roku żółkły mu łodygi i to chyba było powolne odchodzenie . Róże kwitną na całego , czarna porzeczka zaczyna dojrzewać, agresty również,pomidory zaczynają kwitnąć, a ogórki za chwilkę też .Wszystko mnie bardzo cieszy, jednak Kwieciak wciąż daje o sobie znać .Większość truskawkowych pąków mi zaatakował tak że na sadzonce jest po parę owoców reszta zaschnięte pąki .Bardzo brzydko kwitnie w tym roku Jacqueline du Pre wciąż ma przypalone końcówki płatków i takie jakieś skulone ,a przecież rośnie w tym miejscu już tyle lat i nigdy tak nie było .Nawet pamiętnego lata w te mocne upały było dobrze.

Souvenir du dr Jamain

Obrazek

tez Doktorek we własnej osobie <icon_e_wink>

Obrazek

Różanecznik Catawbiense Grandiflorum

Obrazek

Clematis Multi blue w tym roku ma wyjątkowo dużo kwiatów tylko szkoda ,że nie ma tych pełnych bo i takimi zakwita czasem oczywiście

Obrazek

Moje irysy już bardzo długo są ze mną

Obrazek

Było trochę flory teraz trochę fauny <icon_e_wink>

Obrazek

Fresia po mimo drastycznego wiosennego cięcia zebrała sie w sobie i jak na razie cudnie kwitnie.Niestety zakochały się w niej Ogrodnice niszczylistki i dały jej do wiwatu

Obrazek

Pięknie zakwitł też Dyptam jesionolistny

Obrazek

Wojsiłka pospolita

Obrazek

Wtyk straszyk te zagustowały w różach i nie opuszczają ich na chwilkę wciąż prawie w miłosnych uniesieniach <icon_e_wink>

Obrazek

To na razie na tyle relacji ogrodowych po moim przyjeździe

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Twój ogródek tętni życiem. Próbowałem rozpoznać gatunek pająka ale nie jest to żaden z kilku które do tej pory namierzyłem i wstawiłem do galerii.
Róze kwitną na całego piszesz, ale nie wszystkie. To zapewne efekt trudnej zimy.
U mnie doskonale kwitnie 5 z 7 pnących róz. Siódma, późny rambler dopiero zaczyna pojedyncze kwiatki ukazywać. Tylko 'White New Dawn' podupadła po zimie i tylko jeden pęd od ziemi wyrósł zielony i ma kilka kwiatków.
Dobrze kwitną parkowe a już wielkokwiatowe ledwie zipią :) Ingrid Bergman słabiutkie 2 krzewy, 'Virgo' piękna, czysto biała po wielu latach padła niestety.
2 lata temu wszystkich krzewów róz było dokładnie 17 w tym 7 pnących, a obecnie moze jest ich tuzin.
A ile masz Jadzia krzewów róż, i z której grupy najlepiej rosną i kwitną?

W godzinie - nieskończoność czasu.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Krzysiu też próbowałam zidentyfikować tego pająka niestety poniosłam fiasko . Teraz mam wiecej rabatówek bo wielkokwiatowe słabo w tym roku kwitną zaledwie paroma kwiatami .Dopiero teraz Schwarze Madonna pokazała jeden kwiat a następne nie wiem kiedy zobaczę .Jednak Gloria dei daje w tym roku prawdziwy popis .Nie dosyć ,ze kwiaty są bardzo duże to i sporo ich wyprodukowała .W tym roku zapracowała na 6+Ile krzewów nie wiem bo wciąż robię roszady i te daremne wyautowuję .Nie mam miejsca na darmozjadów
Dzisiaj tak widok oczywiście zadowalający zobaczyłam

Obrazek

Taki mam teraz widok w ogródku <serducho>

Obrazek

na pierwszym planie Gartentraume- hodowca Tantau 2005 rok

Obrazek

Obrazek

Schwarze Madonna hodowca Kordes 1992 w kropach deszczu

Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ile krzewów nie wiem bo wciąż robię roszady i te daremne wyautowuję

Chodziło mi tak orientacyjnie, czy jest ich 10 czy 20 czy moze 50.
Na 2 od góry fotce widać juz ok. 10 róż. Wiem, ze te krzewy tłoku nie lubią, a i dla obsługi lepiej mieć troche miejsca wokół rózy dla czynności pielegnacyjnych.
Jeśli jednak Jadziu niektóre krzewy traktujesz jak jednoroczne to rzeczywiście trudno ci policzyć ile ich jest. :)
Wielkokwiatowe mało miejsca zajmują w ogrodzie, pnące również.

Pająk atakuje jakiegoś chrząszcza, to zdjęcie ukazuje prawdziwe życie w ogrodzie. <okok>

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Krzysiu to ogrodnica niszczylistka w łapach pająka Brawo dla niego Nie traktuję różanych krzewów jak jednorocznych bo te które mam są ze mną sporo latek .Tylko w ubiegłym roku kupiłam dwie rabatówki jedna to Cherry girl ,a druga to Garden of Roses obie Kordeski .Róża która nie chce kwitnąć po mimo ,że jej dogadzam to niestety nie ma dla niej miejsca .Tak jest u mnie z The Princem którego mam 5 lat a zaszczyca mnie każdego roku dwoma 3 kwiatami .W tym roku nawet jednego pąku nie wytworzył to dla takiego darmozjada nie mam miejsca.Może w innym ogródku będzie rósł lepiej, bo swoich róż nie wyrzucam tylko daje w dobre ręce, a one tam wprost szaleją .Czasem gdy na nie patrzę w innych ogrodach to sie zastanawiam dlaczego u mnie nie chciały tak kwitnąć jak miały dobrobyt .Z 80 chyba będę ich mieć muszę zrobić inwentaryzacje Wielkokwiatowe też mi sie mocno rozrosły np Gloria w tym roku szaleje, a w ubiegłym ledwie parę kwiatów pokazała.Kwiaty ma wielkie jak moje dłonie ,albo i większe.Zaczynają kwitnąć lilie azjatyckie i pierwszy liliowiec

Hemerocalis Mini Stella

Obrazek

Lilia azjatycka Corsage

Obrazek

Niziutka gipsówka 'Rosea'

Obrazek

ogólny widok

Obrazek

Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Cytuj:
Róża która nie chce kwitnąć po mimo ,że jej dogadzam to niestety nie ma dla niej miejsca .Tak jest u mnie z The Princem którego mam 5 lat a zaszczyca mnie każdego roku dwoma 3 kwiatami .W tym roku nawet jednego pąku nie wytworzył to dla takiego darmozjada nie mam miejsca.
Mówisz Jadziu, że trafiasz na różyczki darmozjady <icon_mrgreen> Czy przypadkiem ich "lenistwo" nie zależy od ogrodniczki? ;)
Czasem wystarczy zmienić stanowisko i roślina lepiej rośnie.
Cytuj:
Czasem gdy na nie patrzę w innych ogrodach to sie zastanawiam dlaczego u mnie nie chciały tak kwitnąć jak miały dobrobyt

No właśnie, warto się zastanowić czego nowej róży w naszym ogrodzie brakuje.
I na czym ten dobrobyt ma polegać.
-------------------
Faktycznie, to jest ogrodnica niszczylistka. Zresztą sportretowana i opisana w naszej galerii
Tutaj:
viewtopic.php?f=45&t=1202&p=18339&hilit=ogrodnica#p18339
U mnie spustoszenie sieje złotka jasnotowa, chrząszcz z rodziny stonkowatych.
Robią te złotki dziury w liściach melisy i chyba zetnę ziółko do suszenia bo szkoda aby zjadły mi wszystko doszczętnie.
Opis także w naszej galerii, tutaj:
viewtopic.php?f=45&t=1202&start=7
Czytam, że gustują także w mięcie, a ja dopiero co w maju odtworzyłem jej stanowisko.
Jak zdążę to dzisiejsze fotki z tym szkodnikiem wstawię na forum.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Krzysiu jeszcze u mnie takiej nie spotkałam jak na razie .Jednak liście mięty są obgryzione nie wiem przez kogo ,bo ani jednego ślimaka nie widać .Oczywiście ,ze przesadzam róże jeśli w jednym miejscu nie chcą rosnąć .Moja Silesia ma już czwartą miejscówkę i dopiero teraz chyba wie ,że żyje .Cudnie kwitnie i powolutku zaczyna budować krzaczek .Cudownie też sie rozkrzewiła w tym roku Gloria dei paków ma mnóstwo i pierwsze kwiaty już ścięłam, a ona znów ma mnóstwo pąków <serducho> .Chyba trochę źle ją obcięłam, bo mocno rozrosła sie na boki, a środek prawie pusty

Obrazek

Obrazek

Hansestadt Rostock floribunda Hansa Jurgena Eversa z 2010 Zakwita w sezonie jako jedna z ostatnich no prócz Rose der hoffnung one zawsze prawie w jednym czasie zakwitają

Obrazek

Maritim wiosną mocno cięta sporo długich pędów niestety musiałam ściąć ,bo przemarzły. Miała być jako pnąca ale chyba nigdy nie wejdzie na pergole ,żeby połączyć sie z Louisem Odier

Obrazek

zawilce z wiesiołkiem

Obrazek

lilia azjatycka Must see już zaczyna kwitnąć jest to kolejna lilia

Obrazek

Jarzmianka ta rozsiewa sie po calutkim ogródku jednak bardzo lubię te kwiaty i raczej ich nie usuwam

Obrazek

no kwiat mojej cudnej Silesii w pół otwarciu <serducho> Jesienią 2016 dostała kolejne chyba już czwarte miejsce i teraz widzę ,że jest zadowolona .Nie ma tam tyle słońca tylko rano do 13 i to widać jej odpowiada .Niestety po przesadzeniu róże chorują ale to było dla ich dobra i teraz sie odwdzięczają to samo Artemis też chyba ma już czwarte miejsce i widać ,ze mu odpowiada to samo Walzertaum jednak ona ma dopiero drugą miejscówkę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krzysiu przesyłka doszła i już się cieszę z patyczka będą z niego ludzie spokojnie zadbam o to .Czy czosnki posadzić dopiero jesienią czy szybciej i jakie wysokie rosną ????? Krokosmie dam do doniczki bo to będzie najbezpieczniej dla nich ,żebym nie zapomniała ich wykopać .Sadzę tak też mieczyki abisyńskie i fajnie rosną w wysokiej donicy, potem na zimę chowam z donicą, a wiosną tylko zmieniam ziemię i znów do donicy

Heavenly Pink róża Lensa z 1997 roku mieszaniec piżmowy

Obrazek

Lilia azjatycka Corsage

Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Cytuj:
Krzysiu przesyłka doszła i już się cieszę z patyczka będą z niego ludzie spokojnie zadbam o to .Czy czosnki posadzić dopiero jesienią czy szybciej i jakie wysokie rosną ????? Krokosmie dam do doniczki bo to będzie najbezpieczniej dla nich ,żebym nie zapomniała ich wykopać

Wczoraj odpisałem na PW.
Co do czosnków to posadź jesienią. Wysokie są na 100-140 cm; to zależy od gleby i zasilania oraz wielkości cebuli.
Krokosmie powinny jeszcze zakwitnąć mimo, że jest kilka tygodni opóżnienia.
U mnie Gloria dei ledwie zyje ale pewnie ją zobaczę także w przyszłym roku.
Jarzmianki fakt, się rozsiewają ale łatwo je usunąć.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 974 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]