Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1054 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106  Następna
  Podgląd wydruku

Re: Spełniam swoje marzenia cz. 3
Autor Wiadomość
Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Krzysiu <icon_redface> jaka królowa raczej gosposia <icon_redface> Nie jest możliwe ,że przycupnął na chwilkę chcąc dokarmić się śliwkami ,a potem było zbyt chłodno ,żeby wyfrunąć .Jednak gdy go ogrzało słońce odfrunął. Ja szukając nazwy gąsienicy, która założyła sobie mieszkanko na astrze jesiennym trafiłam na ten blog https://hashu.flog.pl/archiwum/albumy/4 ... e/wgdaty/1 Jest tam sporo gąsienic, a wczoraj robiąc fotkę bzyczkowi siedzącemu na werbenie patagońskiej dopiero na kompie zauważyłam ,że schowała sie tam również gąsienica.Niestety dzisiaj jej już nie było może padła łupem pająka czy innego owada.Nie posiadałam sie z radości gdy zobaczyłam tego Pazia, bo taka gratka może sie już nie zdarzyć.Zaglądałam już kiedyś na tę farmę motyli jednak trzeba im zapewnić dobre warunki to nie dla mnie .Też mam taką stronkę zaklikana z motylami i ćmami kiedyś spędziłam tam mnóstwo czasu szukając czegoś

Heliotrop peruwiański z kropelkami mu do twarzy

Obrazek

szałwia lekarska

Obrazek

tu widać te gąsienicę jednak bardzo słabo .Krzysiu z pewnością rozpoznasz co to za jedna

Obrazek

Schwarze Madonna z tyłu Hansestadt Rostock ,a na samym końcu Cherry girl ta czerwona z floksem Blue light flame który kwitnie non stop chyba od czerwca

Obrazek

ogólne widoczki

Obrazek

Obrazek

to ta gąsienica, jednak ćma o tej nazwie nie jest taka duża jak gąsienica

Obrazek

Obrazek

Wczoraj wieczorem fajnie podlało bardzo się z tego cieszę, a dzisiaj znów było cieplutko jak to na koniec sierpnia przypadło .Powoli robię porządki w ogródku, a po deszczach szczawik szaleje . Ogórki jeszcze rosną ,pomidory dojrzewają wiec nic tylko się cieszyć z udanego sezonu

Spełniam swoje marzenia cz.3

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

gloriadei pisze:
Krzysiu <icon_redface> jaka królowa raczej gosposia Ja szukając nazwy gąsienicy, która założyła sobie mieszkanko na astrze jesiennym trafiłam na ten blog https://hashu.flog.pl/archiwum/albumy/4 ... e/wgdaty/1 Jest tam sporo gąsienic,

Jadziu, nie bądź taka skromna :)
A na tym blogu gdzie jest blisko 100 gąsienic czy znalazłaś jakąś podobną do twojej, tej z werbeny?
Przerzuciłem tak na szybko i wydaje się na 90% że to jest bielinek kapustnik
https://hashu.flog.pl/wpis/12363994/bie ... apustnik#w

Cytuj:
Zaglądałam już kiedyś na tę farmę motyli jednak trzeba im zapewnić dobre warunki to nie dla mnie

My już raczej w nowe związki wchodzic nie będziemy <icon_mrgreen> Oby nie, ale są młode małżeństwa które aby uatrakcyjnić uroczystość mogą zrobić zakup paczki z motylami. Drogi interes ale dla zakochanego pana młodego nie jest to nieosiagalne <tak>
Cytuj:
szałwia lekarska

Ta twoja to dodatkowo odmianowa, szałwia 'Aurea' bodajże i słabsze jeśli chodzi o zimowanie niż gatunek. Miałem kilka tych kolorowych odmian lecz żadna nie przetrwała 2-3 sezonów. Glebę uważam za odpowiedzialną bo b. ważne jest dobre ukorzenienie rośliny i zdrowa wegetacja rośliny.

Kolorowo masz w ogródku ale co jest poza różami to nie wiem, pewnie jednoroczne jakieś.
------
Gasienica ćmy przylepek księżycowiak to jest zapewne. Jest tych przylepek (przylepków? :) ) ok. 20-tu ale ta jest najbardziej podobna.

Cytuj:
Wczoraj wieczorem fajnie podlało bardzo się z tego cieszę, a dzisiaj znów było cieplutko jak to na koniec sierpnia przypadło

A u mnie porządnego deszczu od tygodnia nie było, a gorąco jest, wczoraj w niedzielę aż 29 kresek a dziś 27.
Cytuj:
Ogórki jeszcze rosną ,pomidory dojrzewają wiec nic tylko się cieszyć z udanego sezonu

No tak, a ja jakichś radosci w tym sezonie nie mam. <nie> Wszystko rosnie wspaniale mimo suszy ale w połowie ogrodu ozdobne floksy, astry, rudbekie ścigają się z coraz wyższymi chwastami ;-o (patrz zagadka chwastowa na moim temacie ogrodowym).
A na tej drugiej połowie gdzie są róże wielkokwiatowe i było parę lilii i coś tam jeszcze, to chwasty zwyciężyły po 3 latach.
I żeby tak smętnie do końca nie było powiem, że utrzymuje jeszcze część uzytkową z ziołami, oby jeszcze jakiś czas.

W godzinie - nieskończoność czasu.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Krzysiu jednorocznych u mnie brak nie wysiewam ich, nie mam miejsca, wolę w to miejsce ogórki czy pomidory więcej mam z tego. Mam zamiar parę łąkowych kwiatów wprowadzić, bo widzę ,ze Lnica ma wielkie powodzenie wśród owadów to samo Krawawnica wciąż kwitnie od początku sezonu .Jednak te rośliny powoli kończą kwitnienie pozostaną tylko jesienne astry .Dzisiaj pokazał sie wreszcie Admirał na śliwkach, jednak fotki są w aparacie. Zrobiłam tej gąsienicy z Patagonki fotkę en face, bo wreszcie ją wypatrzyłam , a inną znalazłam w okwitniętej szałwii Amistad schowała sie tam nie wadząc nikomu <icon_e_wink> były tam prócz niej 2 jajeczka .Myślę ,ze to chyba gąsienica jakiejś błonkówki, bo kto inny mógłby się tam schować w takiej małej dziurce <mysli> ,bo Bielinek to raczej nie jest nie umiałby tam schować swoich jajeczek w tej szałwii a to taka sama gąsienica. Myślałam ,że do takich sztucznych tworów jak Amistad owady nie przylatują, bo podobno jest zapylana przez jakieś nocne ćmy.Jednak w tym roku widzę ,że nawet ma powodzenie wśród owadów nawet pszczółki do niej przylatują. Tej gąsienicy z werbeny nie znalazłam na tej stronce jednak tę drugą która teraz zniknęła mi z oczu. Znów odwiedził mnie Fruczak, jednak po Paziu ślad zaginał :( Teraz zamiast fotografować trzeba sie wziąć za porządkowanie ogródka, bo musiałam ostro pościnać różane pędy tych raz kwitnących jak Maigold czy Alpenfee która mocno sie rozbisurmaniła. Louise Odier tez mocno obrosła w pędy, wiec i ją musiałam trochę poskromić zostawiając tylko te grubsze pędy, bo kwitnie tylko pojedynczymi kwiatami .Niestety musiałam robić akrobacje wchodząc najpierw na krzesło potem na stół inaczej nie pościnałabym tego .Tę właśnie szałwie mam juz parę lat wiem ,ze i Ewa ja miała i jak na razie przeżywa moje zimy niczym nie osłonięta

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Potem te same gąsieniczki zauważyłam w Szałwii Amistad

Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Tak, to raczej gąsienice (larwy) błonkówek niz motyli. A tych jest w Polsce tysiące i trudno je określić.
Zdjęcie gąsienic w kielichu kwiatka bardzo ciekawe <okok>

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Krzysiu sama sie zdziwiłam gdy je tam dojrzałam fajnie wyglądały jak pisklęta w gnieździe czekające na jedzenie :> Dzisiaj znów zobaczyłam tę gąsienicę na Werbenie patagońskiej .Wiesz tyle piszą o atakującej bukszpany ćmie azjatyckiej że musiałam sprawdzić jak ona wygląda i jak wyglądają jej gąsienice .No trochę podobne do mojej NN jednak włoski mają białe, a moja czarne to już byłam spokojniejsza.Lubię jednak widzieć co mam w ogródku gości czy intruzów. Wczoraj chciałam wkleić wiecej fotek lecz znów wyskakiwało mi Error tak jak dzisiaj .Coś blokuje bo już kiedyś tak było .Dzisiaj znów mi wyskoczyło błąd strony albo nie można określić wymiarów obrazka

Obrazek

moje poranne niebo potem popadało

Obrazek

miss obiektywu

Obrazek

kotylion <icon_e_wink>

Obrazek

Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

O jeju przeskoczyłam Twoje kwiaty i robale.Jestem pod wrażeniem.Tylko oglądać i cieszyć oczy.Ten przedostatni kwiatek jest cudnej urody.po prostu ach jak on się nazywa?

namiastka ogrodowych
moja pasja
rhododendrony dzikorosnące

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Irenko czy chodzi Ci o werbenę patagońska tę z gąsienicą czy dalię którą nazwałam kotylion bo nazwy nie znam . Dzisiaj bawiłam sie aparatem by zrobić piękne kropelkowe fotki i wreszcie udało sie <lol>

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

gloriadei pisze:
Irenko czy chodzi Ci o werbenę patagońska tę z gąsienicą czy dalię którą nazwałam kotylion bo nazwy nie znam

Zapewne chodziło o dalię Ferncliff illusion, to przedostatnie zdjęcie.
gloriadei pisze:
Dzisiaj bawiłam sie aparatem by zrobić piękne kropelkowe fotki i wreszcie udało sie

To ostatnie zdjęcie śmiało mogłoby być wysłane na fotograficzną wystawę <okok>
Tytuł np. "Świat w kropli rosy" (lub ...w kropli deszczu)
Trudno mi oceniać fotki pod względem technicznym bo amatorsko fotografią się zajmuje ale artyzm tego zdjęcia wysoko bym ocenił. <brawo>

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Krzysiu jak dla mnie to też jest najlepsze moje osiągnięcie, oczywiście po skadrowaniu na kompie.Są też inne w podobnym stylu lecz nie ma aż takiej wyrazistości w kropli jak na tej fotce .Czytałam jak robi sie takie fotki jednak najważniejsze to dostrzec obraz w kropli, bo w nie wszystkich kroplach znajdziesz odbicie .Kurcze wpadłam w samozachwyt <rotfl> jednak jak dla trzeba mocno wyostrzać wzrok ,żeby dostrzec to odbicie :(

rośliny w kroplach deszczu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1054 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]