Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1054 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106  Następna
  Podgląd wydruku

Re: Spełniam swoje marzenia cz. 3
Autor Wiadomość
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Tak ...Krzysiu chodziło o Dalie..Krzysiu Witam Cię tu u Jadzi.Gdzie mam wejść do Twoich??Pozamykałeś się?
Jadziu te fotki z tymi kropelkami to po prostu mistrzostwo świata,Uchwycić w kropelce odbicie jak w lustrze. ;-o <tak> order masz ode mnie <okok> <kwiatuszek>

namiastka ogrodowych
moja pasja
rhododendrony dzikorosnące

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Irenko dziękuję <icon_redface> co znaczy dobry aparat jednak i dobre oko.Trochę czasu mi zajęło ,żeby sie naumieć na czym to polega. Jednak jestem z siebie zadowolona ochhh ,żeby jeszcze mieć lepszy wzrok <zalamka> a tu masz Irenko link do wątku Krzysia viewtopic.php?f=8&t=1238&start=1030 .kurcze taka fajna pogoda a ja siedzę zagotowując słoiki z buraczkami .No cóż jednak w zimie trzeba coś jeść .Zapowiadają na przyszły tydzień lokalne przymrozki czyżby trzeba było wykopywać za chwilkę dalie ??????
może jeszcze coś urośnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

obserwowałam całe zajście robiąc fotki i nie wierzyłam ,ze w tak szybkim tempie owinął siecią dwie zdobycze, a potem wciągnął do swojego domku w fałdzie parasola

Obrazek

Spełniam swoje marzenia cz.3

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

irlandia pisze:
Krzysiu Witam Cię tu u Jadzi.Gdzie mam wejść do Twoich??Pozamykałeś się?

Nic nie zamykałem :) Moze Irenka kliknęłaś w stary temat w częśći 1,2 i 3 które faktycznie są zamknięte.
Jadzia podała ci link, czy teraz wchodzisz?
Mój aktualny temat ogrodowy tak się nazywa:
Kwiaty, zioła, ptaki i motyle (KrzysztofF) cz. 4

W godzinie - nieskończoność czasu.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Krzysiu no widzisz Irenka znów zniknęła a i ja znikam na 2 tygodnie, więc forum zaśnie na jamen <icon_e_biggrin> Fruczak dalej jest u mnie stałym goście zresztą nie jeden bo przylatują 2 jeden duży drugi mały .Idę do ogródka zobaczyć, ciekawe co tam zastanę po dzisiejszej zwariowanej nocce jak moje dalie i inne wysokości. Jednak znów zaczyna padać, wiec nie wiem wyjście musi trochę zaczekać . No to do napisania po powrocie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Co zrobić, nasze forum ma już 6 lat ale miast zwiększać liczbę pasjonatów to zmniejsza :( :)
Już kiedyś pisałem chyba, że prawdziwych pasjonatów roślin w ogrodach jest niewielu, a większość użytkowników pisze od przypadku do przypadku.
Mamy w tych czasach świetne aparaty cyfrowe do rejestracji ogrodowego życia, ostatecznie mozna fotki robić smartfonem, ale rzadko zdarzają się pasjonaci regularnie robiący zdjęcia od wiosny do jesieni a nawet zimą (np. ptaki w karmnikach).

Irenka poważnie choruje, pisała o tym w temacie Rozmowy o Zdrowiu, więc normalne że od roku rzadko tutaj pisze.

Motyle znikną totalnie, bo pogody nie ma; brak slońca, deszcz no i zimno odstrasza te delikatne istoty.
A wczoraj u mnie bylo ledwo 7 kresek na plusie w porze południowej. Dziś trochę lepiej bo +10 i słoneczko zaczęło zza chmur wychodzić.
To początek jesieni i być moze ciepłe dni ze słońcem jeszcze będą. Choćby to jesienne "babie lato". :)
To na razie Jadziu, szukaj słońca gdziekolwiek będziesz <icon_e_biggrin>

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Krzysiu już mnie przygnało na forumowe łono .Byłam u mamy a pogoda była prawie taka sama jak tu. Myślałam ,że po przymrozkach ogródek będzie w rozsypce, ale nic z tego .U brata już zmroziło dalie, a przecież mieszka niedaleko mnie . Teraz pokazały sie Admirały siedziały sobie w słonku na tacy ze śliwkami .Dzisiaj pościnałam leżące na ziemi liście piwonii ,wykopałam mieczyki którym fajnie porosły cebulki w tym sezonie , łęty pomidorowe też usunęłam .Trzeba jeszcze posadzić czosnki ,tulipany i narcyzy. Roboty mnóstwo oj oj

Obrazek

Obrazek

Marcinki- astry

Obrazek

jesienne widoczki

Obrazek

Budleja nadal sobie kwitnie wyrosła potężna

Obrazek

trzeba tez sobie podjeść

Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Forum po twoim Jadzia wyjeździe faktycznie zamarło, tak jakby jakaś jesień, brzydka, deszczowa i zimna do nas przyszła a jest odwrotnie i warto ładować swoje akumulatory na słoneczku, a przy okazji te wspaniałe widoczki fauny i flory ogrodowej dokumentować na zdjęciach.
U ciebie 3 admirały chętne do spijania soków owocowych a u mnie na takiej samej czerwonej tacy <icon_e_biggrin> siada od kilku dni jeden "oficer marynarki"

Fajne zdjęcie bzyga na astrze <okok> A czy pszczoły też przylatują?
W centrum mojego ogródka przyjemne brzęczenie owadów słychac.
Oby jak najdłużej tego ciepła i słońca nam w ogrodach przygrzewało.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Krzysiu dzisiaj jak pracowałam w ogródku astry były wprost oblegane przez brzęczki różnego rodzaju .Oczywiście pszczoły też były, był też Ceik, Admirały i Pawiki .To radość jak tyle owadów przylatuje, ale dopiero sie pojawiły od 12 jak słoneczko zaświeciło.Oczywiście odwiedził mnie też parę razy mój stały gość Fruczak gołąbek .Rano niestety mgły spowiły rośliny i Babie lato oplątało rośliny fajnie wyglądały kropelki na krzewach .Ja oczywiście znów szalałam z aparatem wypróbowuje wszystkie opcje ,bo czas się naumieć ale zbyt powoli mi to idzie <uoee> O tak oby jak najdłużej świeciło słonko ,ale w ogródku mam saharę niestety i trza podlewać .Dzisiaj przekopałam miejsce gdzie rosły pomidory nawiozłam, obsypałam Astvitem i mocno podlałam ,żeby mikroorganizmy zaczęły działać .Wczoraj zas wykopałam już mieczyki doniczkę z Acidntherami też postawiłam w kącie niech sie suszą Datury dałam do nowej ziemi i wyniosłam do przechowalni.Gdyby tak nagle przyszedł przymrozek to wszystkiego naraz nie zbiorę trzeba sobie dawkować przyjemności <icon_e_wink>

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Ciekawe fotki wyszly te rośliny obleczone pajęczyną <okok>
Widać, że twój ogródek żyje, duzo owadów korzysta z pogody, nektaru w kwiatach i wystawionych owoców.
,
Cytuj:
ale w ogródku mam saharę niestety i trza podlewać

Czy podlewanie w październiku wskazane? Czy nie osłabisz roślin ktore zamiast kończyć sezon wypuszczają nowe odrosty, w przypadku przymrozków przemarzną?
Na pewno nie zaleca się podlewania od września roslin zimozielonych takich jak Rh.
Koniecznie, obficie nalezy je podlać przed zapowiadanymi mrozami ale to zwykle w listopadzie lub nawet grudniu u nas się dzieje.
Inna sprawa, ze deszczu sporo było pod koniec wrzesnia i na poczatku tego miesiąca choć krótko, u nas 2-3 dni. Upałów raczej nie ma :) więc roslinom jesienią, tym które tracą część nadziemną, szkody 20 kresek na plusie nie zrobi.
Wiem, ze Jadzia dbasz o swoje roślinki i jak mowią nieba byś im uchyliła :) ale nadmiar troski obrócić się moze przeciw nim.
Zresztą najważniejsza jest obserwacja samych roślin. Żółknięcie, obumieranie liści i łodyg w tym czasie to normalny objaw, ciepło jego nadmiar w tym roku przedłuża wegetację roślin zatem dodatkowe dawki wody mogą zaszkodzić gdyby przyszly nagle mrozy.

Zastanawiam się co to jest to "babie lato" bo wyzej napisalem ze pajeczyna ale chyba niepoprawnie <mysli>
------
A jednak pajęczyna, Wikipedia pomaga:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Babie_lato_(biologia)

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Krzysiu u mnie nawet hortensja Limelight miała klapnięte liście i podlanie przywróciło ja do normalności . Za godzinkę wyglądała o niebo lepiej . Przesadzając dzisiaj floksy osypywały się całkiem z ziemi suchuteńko pod siatką od strony rdestów a tam mam sporo floksów .Gdybym nie podlała to nie wiem czy przetrwałyby zimę .W ubiegłym roku calutki październik padało, a Rh i azalie super przezimowały .Przy mojej glebie mogłyby dzienne padać deszcze to wsiąkałoby wszystko jak w gąbkę nawet kałuże by nie powstały co innego u Ciebie.Babie Lato to oczywiście pajęczyna, a co mogłoby byc innego .Pisałam u Ciebie ,że pokażę liście tego niby mojego ślazu dzikiego jednak kwiaty ma takie same jak Twój ślaz .Trochę roboty znów dzisiaj zrobiłam, jednak kręgosłup coraz częściej daje o sobie znać jest gorzej niż w ubiegłym roku <zalamka>

Obrazek

Obrazek

JPII i w tle chryzantema Clara Curtis

Obrazek

codzienny milutki gość

Obrazek

Cudna anemonowa niska dalia z ciemnymi liśćmi Happy days Lemon

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1054 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]