Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 599 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 60  Następna
  Podgląd wydruku

Zapraszam do mnie - Wwwiola
Autor Wiadomość
Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Witam serdecznie!!!! :D
Mój ogródek niezbyt obszerny teren wokół domu. Tworzenie tego ogrodu odbywa się na zasadzie prób i błędów. :lol:
Niestety nie poświęcam mu zbyt wiele czasu, ciągle mam jakieś zaległości. Do tego mam gąszcz nowych pomysłów, jak zaczynam je realizować, to mam jeszcze większe zaległości.
Liczę na Waszą pomoc w tworzeniu, rady na temat roślin, z którymi sobie nie radzę.

Właściwie z tego roku nie mam zdjęć, ale mam stare. ;)

Zacznę od pięknej dalii Chat Noir, czemu od niej, bo może odezwie się tutaj jej poprzedni właściciel. ;)
Obrazek

Obrazek

Kiedyś wydawało mi się, że przy daliach jest zbyt wiele pracy, żeby sobie nimi zaprzątać głowę. Teraz wiem, że są tej pracy warte. :D

Jedyny w moim ogrodzie rododendron, zmieniał miejsce kilka razy, jak już po kilku latach pojawiły się pąki, zapadła decyzja "musi zmienić miejsce i to w tej chwili'. Został przesadzony z tymi pąkami, :shock: pod octowca. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Od tamtej pory kwitnie, a potem ponawia pojedynczym kwiatem.
Obrazek

Ostatnio zmieniony 29 mar 2016, 13:55 przez Wwwiola, łącznie zmieniany 2 razy

Re: Zapraszam do mnie - Wwwiola
Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Powiem tak Twój opis idealnie można dopasować do każdego z nas, bo każdy ogród powstaje na zasadzie prób i błędów i to jest jego urodą, chyba się nie mylę, dążymy do doskonałości ale jak znam życie to odległa perspektywa, prawda?

Georginie, dalie to kwiaty prześliczne i trudno wyobrazić sobie ogrod bez nich, niestety jedna wada - trzeba je wykopywać na zimę i przechować, w moich warunkach to nie jest możliwe, zadawalam się jednorocznymi. Masz przepiękny okaz dalii kolor bajka.
Rh mamy takie same, też marudził, w ub.roku przepięknie kwitł niestety ten rok jakoś się nie popisał.

Pytaj, będziemy dumać, pozdrawiam i czekam na dalsze fotki.

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

U nas też ogród powstaje na zasadzie prób i wielu błędów, ale uczymy się. BArdzo lubie dalie tylko kiepsko się u mnie przechowują niestety.

Ogrodnik
Ogrodnik

Witaj Wwiiola.serdecznie się uśmiałam. Mam tak samo, jak ty, tylko z tą różnicą, że areał jest większy niż bym potrzebowała. Dalia mi jest powiadoma ;) przed laty miałam mnóstwo dalii, ale jednego roku zostały nie wykopane przed zimą.

Ogrodnik
Ogrodnik

Witaj Wiola bardzo lubię dalie mam ich kilkanaście odmian wszystkie NN i wiem co to znaczy wykopywać i przenosić do piwnicy odległej o kilka kilometrów od działki.
Piękne kolory i kształty kwiatów wynagradzają cały trud.
Zdzisia

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Czy ja skądś znam tę dalię :roll: :roll: :roll: I nazwa mi jakby znajoma 'Czarny Kot' :D
Jeśli tylko ma się piwnicę w miarę chłodną to pracy z daliami nie ma poza ich wykopaniem jesienią.
Tak przynajmniej ja to widzę. Swoją dalię nomen omen 'Chat Noir' ;) po wysadzeniu w maju podlałem bodajże 3 razy. potem rosła sobie sama bez obsługi aż do mojego powrotu. Naliczyłem ponad 100 kwiatów z 4 karp. tego roku po raz pierwszy do dołka wsypałem 2 garście granulowanego obornika i po raz pierwszy nie usuwałem na pędach mniejszych pąków kwiatowych.
Dalie wyrosły potężne, zdrowe. Kilka razy od wiosny wycinałem przekwitłe kwiaty. Zwykle kwitną u mnie do października a czasem dłużej jak nie ma przymrozków.
Trzymam je w piwnicy przesypane wilgotnym torfem lub trocinami. Przynajmniej raz w miesiącu zaglądam czy nie chorują i wietrzę pomieszczenie.

W godzinie - nieskończoność czasu.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

A ja myślałam, że te moje próby są nietypowe. :lol: :lol:

Warzywnik nie jest zbyt olbrzymi, zawartość zmienia się w różnych latach. Największą część zajmują zioła, między warzywami rosną kwiaty, taki mix, ;) ale ja tak lubię.

Obrazek

Obrazek

Rośliny wędrowne, :lol: jednego roku są z jednej strony ogrodu, innego z drugiej. Żeby zmienić im miejsce wystarczy przekwitnięte łodygi zostawić na trochę w nowym miejscu. :)

Obrazek

Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Rośliny wędrowne są bardzo pożyteczne, zawsze zrobią mi jakąś miłą niespodziankę, nawet bez pozostawiania ich łodyg gdzieś tam.
Lubię prawdziwe ogrody, właśnie takie jak napisałaś - masz warzywa, a między nimi kwiaty bo Ty tak lubisz. To jest prawdziwy ogród i Twój, a nie sztucznie zaplanowany przez kogoś z zewnątrz.

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Witaj Violu na naszym Forum .Czarny Kot to piękna dalia .Miała ją tez moja koleżanka z innego forum .U mnie tez w różach rosną kopry, a nawet w tym roku zagościły pomidory ,bo nie miałam ich gdzie posadzić .Warzywnik musi również być i taki misz masz jak ja to nazywam czyli kolorowo

Spełniam swoje marzenia cz.3

Ogrodnik
Ogrodnik

Lubię te goździki u nas nazywają się kamienne i jest ich wiele kolorów, nie wymagają też obsługi bo sieją się same.
Zdzisia

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 599 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 60  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]