Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26
  Podgląd wydruku

Re: Taki zwykły ogrodek
Autor Wiadomość
Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Moje pierwsze zdjęcie tegoroczne,( a właściwie ubiegłoroczne)
Obrazek
<serducho> Życzę wszystkim dużo słońca i dużo radości z bycia ogrodnikiem <serducho>

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Marysiu nie wiedziałam, że motyle tak lubią Astry jesienne - u nas to Marcinki - tylko zazdrościć muszę w tym roku zerknąć u mnie.
Powiem za Jadzią, że przepiękne masz dalie, jednego roku kupiłam ich sporo ale mój M solidnie je wykosił kiedy tylko wystawiły noski - takiego szkodnika tylko spuścić z oczu i po zawodach. Druga sprawa to jakoś nie umiem ich przechowywać - za zimno zgniją, za ciepło schną - a jak Ty sobie z tym radzisz?

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Ania
Cytuj:
Marysiu nie wiedziałam, że motyle tak lubią Astry jesienne - u nas to Marcinki - tylko zazdrościć muszę w tym roku zerknąć u mnie
Cytuj:

Aniu mogę śmiało napisać,że uprawiam je dla ,,efektu" motyli własnie.Przed domem mam taras, gdzie w wolnych chwilach przesiaduję, aby podziwiać jak w promieniach przymglonego jesiennego słońca fruwają stada rusałek. Pszczoły też przybywają w wielkiej liczbie.Rabata graniczy z tarasem więc motyle są na wyciągnięcie ręki.Często przylatują siadając na stoliku,na.. mnie.Chwile takie chciałabym z wszystkich sił zatrzymać...nie ma jak

przepiękne masz dalie, jednego roku kupiłam ich sporo ale mój M solidnie je wykosił kiedy tylko wystawiły noski - takiego szkodnika tylko spuścić z oczu i po zawodach. Druga sprawa to jakoś nie umiem ich przechowywać - za zimno zgniją, za ciepło schną - a jak Ty sobie z tym radzisz?

Nie radzę sobie z przechowaniem <rotfl> mam tylko ciepły garaż(16-18*C)więc wysychają na potęgę.na początku marca wsadzam ja do doniczek (co nie jest wcale łatwe, bo duże karpy są)funduje im szok termiczny przenosząc do nieogrzewanej szopki ogrodowej (jak jest na dworze do -5 to mróz tam nie wejdzie)tam dochodzą do siebie,potem z końcem kwietnia przenoszą się do folii,czekają do zimnej zośki i na zagonek ;)Moja koleżanka ma piwniczkę ziemną to dopiero luksus,stała temp 5 na plusie,wilgotność optymalna,ideał. <okok>

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Tak, piwnica lub inne chłodne miejsce to najlepsze miejsce do przechowania cebul i bulw kwiatowych. U mnie piwnica ma 2 okienka więc gdy mróz to zamykam a gdy ciepło na zewnątrz wietrzę. Bywa ze jest huśtawka z temperaturą ale zwykle do 12 st. da się utrzymać.
Aby nie wysychały dalie zraszam je spryskiwaczem co jakiś czas, no i ważne czym się cebule albo bulwy okrywa. Dla dalii najlepszy jest piasek, cebule mieczyków przechowuje się na sucho. Warto wiedzieć, że u niektórych gatunków korzenie są mięsiste i nie powinny przeschnąć Są to np. błonczatka (ismena), eukomis, galtonia i in.
Trzeba je zatem okryć torfem, trocinami lub mieszanką tych materiałów, no i pamiętać o zraszaniu.
Gdzieś na forum wstawiłem tabelę ponad 20 bulw, cebul i kłączy, co czym okrywać i czy zraszać.

W godzinie - nieskończoność czasu.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Marysiu witaj w Nowym ogrodniczym roku 2018 .Widzę ,ze i Ania także do Ciebie zajrzała. .Na tego cudnego osobnika znów będę polować gdy będą kwitły ostrogowce i goździki. Myślałam Marysiu ,że zaczarowujesz te swoje storczyki .Swoje też tak traktuję, teraz po Astvicie jakby nabrały werwy, bo pokazały sie nowe łodyżki kwiatowe <radocha> Do co drugiego podlewania leję Astvitu w płynie, a nasypałam im po łyżeczce sypkiego

Spełniam swoje marzenia cz.3

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Pozdrawiam noworocznie :-)

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Jadziu -Astivit też ,,zapodam " <lol> storczykom jeśli po nim wypuszczają pędy kwiatowe :) Bo co prawda kwitną kolejne, ale ilością kwiatów nie powalają na kolana
Obrazek

Obrazek

Obrazek
zawsze to jednak radość dla oka,czysty kolor na tle szarości.
A to moje sikoreczki:
Obrazek
I noworoczna różyczka (zdjęcie z wtorku)RU
Obrazek
trochę przymroziło nocami ,dziś znów pada i jest na plusie niestety,
kiełki szafirków
Obrazek
moje patyczki rózane(co prawda nie rosną ale też nie czernieją,z braku miejsca eksmitowałam je znów do zimnej szopki
Obrazek
po co ja je rozmnażam to nie wiem ,i tak nie mam miejsca <zalamka> .
Ale... wieczorami robię plan jak by tu poupychać nowe roślinki na rabatkach,to choroba jakaś jest <glupek> ,lecz czy można ograniczać marzenia?

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Marysiu, marzeń nie ograniczajmy, choć tyle możemy realnie <lol>

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26

Strefa czasowa UTC [letni]