Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna
  Podgląd wydruku

Taki zwykły ogrodek
Autor Wiadomość
Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Dziękuję wszystkim za rady i miłe słowa.
Kilka słów o ogródku ,a właściwie dwóch :jeden mały przedogródek i drugą działeczkę 4 arową.Drzew z braku miejsca nie sadzę ,poza tym mam wszystkiego po trochu.Krzewy, byliny, jednoroczne ,róże, warzywa,krzewy owocowe .
Obrazek
dziś w formie testu postaram się wkleić zdjęcie przedogródka jesienią.
tak nawiasem mówiąc to Wy zainspirowaliście mnie do tego.Na forum, a szczególnie w wątku Krzysztofa zobaczyłam jak piękne potrafią być kwiaty z bliska( a nawet mało fotogeniczne owady).
Postanowiłam też spróbować;ku nie tajonej uciesze sąsiadów, wyruszyłam na bezkrwawe łowy uzbrojona w aparat (podebrany córce <rotfl> ) na razie rezultaty są mizerne ale się nie poddaję.
A tak serio niema (z mojej strony) przygoda z Waszym forum zaczęła się w marcu 2014, kiedy to przymusowo uwięziona zostałam w łóżku na trzy tyg.Miałam tylko laptopa i spragniona wiosny przypadkiem ,,wpadłam'' na zdjęcia krokusowej łączki ... i już zostałam...Po kolei zapoznałam się z Wami wszystkimi i waszymi ogródkami.
Mam nadzieję ,że wybaczycie mi to podglądanie,znam już trochę Wasze ogrody i bardzo mi się podoba ich historia i różnorodnosć .Pozdrawiam

Re: Taki zwykły ogrodek
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Witaj Mario!
Ciekawie sie zapowiada twój wątek, mnie osobiście taki busz sie podoba, to takie ogrody w formie rustykalnej. Bardzo piekne, lekkie rośliny masz w ogrodzie. Mam nadzieje , ze nam pokaższ swoje bezkrwawe łowy z owadami, <icon_e_biggrin>

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Marysiu, ależ miło się to czyta. Bardzo mnie cieszy kiedy ktoś odnajduje w sobie pasję tak jak Ty dzięki naszemu malutkiemu forum. Wtedy widzę, że takie miejsca mają sens i warto je tworzyć. Fotografuj, obserwuj i powoli ucz się - ja niby robię zdjęcia od lat, ale żadnego wielkiego polotu w tym nie ma, bywa, że coś mi wyjdzie lepiej niż zwykle i tyle, a i tak uwielbiam fotografować rośliny, zwierzęta, owady. Daje mi to mnóstwo radości. <icon_e_biggrin>

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Marysiu czytając Twój pierwszy post wyczytałam ,że jesteś z nami już parę lat szkoda ,ze szybciej sie nie ujawniłaś tylko byłaś skrytoczytaczem :) Zauważyłam ślicznego rozrośniętego Zebrinusa,sporo rozrośniętych kępek jesiennych astrów.Fotografuj i wstawiaj fotki Krzysiu wszystkich tutaj inspiruje do fotografowania owadów

Spełniam swoje marzenia cz.3

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

I ja witam Marysiu na naszym kameralnym forum.
W dziale Działki i Ogrody zauważyłem 2 wątki o tej samej nazwie (Taki zwykły ogrodek) i aby nie myliły się wpisującym to przeniosę pierwszy temat do działu: Tu się poznajemy i witamy.
Tak na marginesie w razie jakichś klopotów z poruszaniem się po forum czy z umieszczaniem wpisów to zwracaj się do mnie lub Ewy; oboje mamy uprawnienia moderatora.
------

Miło czytać, że moje zdjęcia przykuwają uwagę i uwidaczniają jak piękne potrafią być kwiaty.
Tak, dokładnie w tym celu zbliżam się z obiektywem aparatu blisko kwiatów i ogrodowej fauny aby ich piękno pokazać. Zwykle w natłoku prac na działce takie obrazy nam umykają zresztą ludzkie oko nie jest tak bystre jak np. wzrok sokoła (ok. 6 razy wyraźniej widzi ten ptak niż człowiek).
Fotografowanie z bliska, np. za sprawą funkcji makro nie jest trudne jeśli tylko uchwycimy ostrość obiektu. Po prostu trzeba robić dużo zdjęć a wcześniej warto poznać swój aparat. :)

Marysiu, 3 lata zbierania się do napisania na forum do bardzo długi czas. :) Nie zawsze obowiązki jednak pozwalają, to wiadomo.
Fotka z dalszej perspektywy twojego ogródka ukazuje miejsce bogate w rośliny, w różnorodne kwiaty. Nie bardzo zgadzam się z peonią, że to ogródek w stylu rustykalnym. :) Z moich obserwacji wynika, że w wielu takich ogrodach rośliny posadzone są daleko od siebie choć gęste nasadzenia zwłaszcza w okresie lata są widoczne.
Znam natomiast dobrze zasady nasadzeń i widoki rabat w stylu angielskim. Tam niema na rabacie miejsc odkrytych; przeważają byliny, dodatkiem są róże.
Poza tym w ogrodach w stylu wiejskich nie ma tak pięknych rzeźb jak ten biały posąg. ;)
Wyguglowałem posągi w ogrodach i parkach czyż nie są wspaniałe?:
klik ---> https://www.google.pl/search?hl=pl&tbs= ... 25#imgrc=_

Inna sprawa, że w małych ogrodach, zwłaszcza takich jak mój (2,5 ara) większe posągi trudno wkomponować.
Wracając do wiosennych spraw to czas nadchodzący jest ważny dla ludzi bo pogoda lepsza ale i dla ogrodowej fauny czyli motyli i pszczół. Pszczelarze zalecają wysadzanie cebulek krokusów i paru innych wczesnych kwiatów dla pozyskania przez pszczoły 1-go pożytku. A my przy okazji robienia zdjęć kwiatom możemy także i te pracowite owady sfotografować.

W godzinie - nieskończoność czasu.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

:) :) :)
witam
Peonio- masz rację lubię naturalistyczne ogrody-przyroda po prostu taka jest ...spieram się o to z moim M, on lubi naturę podporządkowaną człowiekowi (przycięte ,wyrównane) ,ale doszliśmy do kompromisu:ja- rośliny, On infrastruktura <rotfl>
Ewo-wielki szacunek dla Ciebie za to co robisz dla zwierząt. Kiedyś w twoim wątku zobaczyłam wiosenne zdjęcie kwitnących wielkich drzew jabłoni -to obrazek z mojego dzieciństwa, niedoścignione marzenie.
Jadziu- najpierw sprostuje; znalazłam Was w marcu 2015(pomylilam wczesniej daty) ,mam mało czasu wolnego, a nie chciałam zaczynać czegoś, czego nie będę mogła kontynuować,(też lubię robótki ręczne ;) przygodę z różami rozpoczęłam dopiero niedawno -niestety chorują :(
Krzysztofie- dzięki za przeniesienie wątku (pomyliłam ,,nowy temat" z ,,nowym postem" ;) ) figurek w ogrodzie mam 4, są być może trochę kiczowate i na wyrost, bo powinny być zatopione w zieleni a u mnie jeszcze rośliny małe;bardziej w moim guście jest prosty zegar słoneczny( na razie w fazie pragnień, ale mam już miejsce dla niego)
Aktualności:wczoraj tak jak zapewne wszyscy dorwałam się wreszcie do sekatora i powycinałam pędy bylin ,spr jak się mają pączki forsycji(uznałam ,że to już blisko).Przebiśniegi mają płatki jeszcze zamknięte ale start już blisko
Obrazek
Nie wiem jak Wy ,ale ja lubię najbardziej niespodzianki od ogrodu,w zeszłym roku wśród różyczek miałam posiane ostróżki jednoroczne ,wyrwałam je jesienią, a wczoraj dostałam je w prezencie z powrotem
Obrazek
trochę przeszłosci; wczoraj była jesień ,dzis to samo zimą i latem
Obrazek
Obrazek
i coś dla ciała
Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Marysiu jak to tak zostawić pannę bez ubrania na zimę :> Różowa różyczka a winogronami super duecik a Wiosna u Ciebie również okazała .Cudnie masz w ogródku w sezonie tak kolorowo jak lubię <serducho> Ta różowa róża czy to Rosarium uetersen

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Jadziu- tak to RU, tą akurat udało mi się zidentyfikować (dzięki zdjęciom z tego forum :) .Kupowałam kiedyś róże pt ,,różowa pnąca" o odmiany nie dbałam, teraz to się zmienia.Wbrew nazwie okazała się bardziej w typie krzewiastej,ale kwitnie obficie nawet trzy razy w sezonie i wybaczam jej brak długich pędów :)
Mam kilka róż NN po cichutku liczę na twoją pomoc w znalezieniu ich rodowodu ;-)))))))))) .

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Dziś troszkę o drugiej działce....
Działkę kupiliśmy w grudniu,miałam całą zimę na projekty.Brak kolorów na zewnątrz sprzyjał wyobraźni, ale jak tu na czterech arach pogodzić interesy całej rodziny.Każdy chciał kawałek dla siebie (a działka pierwotnie miała być tylko moja <rotfl> .Ostatecznie podzieliłam na :1-warzywnik z jagodnikiem,2-ogródek żółty z trawniczkiem,3-bylinowy,4-różany,5-altanka,6-miał być domek ogrodnika ostatecznie musiałam podzielić się z M który wprowadził się tam i zrobił sobie warsztacik <lol> . Kupiłam na początek tylko krzewy oraz nasiona bylin, porozsadzałam roślinki które miałam i tak zaczęłam nowy rozdział.Po trzech latach nie mam już wolnego miejsca ,ale wciąż nie mogę się powstrzymać przed kupowaniem nowych roślinek i tak naprawdę to powinnam redukować listę gatunków ,gdyż robi się pstrokato,ale jak tu coś wyrzucić,(wydaję co mogę koleżankom lecz wciaż coś sieję i dzielę i zamiast ubywać to jest coraz więcej.W zeszłym roku siałam lilie oraz nasadziłam malutkich cebulek przybyszowych -powstał liliowy żłobek ; w efekcie straciłam zagonek na warzywniku
bylinowy
Obrazek
różany
Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Marysiu widok śliczny i z pewnością gdy zakwitną goździki upojny aromat unosi sie w powietrzu .Czy pod panelami to szałwia czy przetacznik tak cudnie kwitnie ogólnie super kompozycje jak z angielskich ogrodów.Czy na drugiej fotce w różanym okręgu posadzone są lawendy .RU jest bardziej krzewiasta niż pnącą i w tym roku mam zamiar tak ja przyciąć ,żeby nabrała trochę ciałka <icon_e_wink> a nie tylko straszyła jednym czy dwoma pędami .jestem zauroczona Twoim cudnym ogrodem .U nas dzisiaj hula wiatr i nici z prac ogrodowych <blee>

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]