Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 282 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna
  Podgląd wydruku

Re: Taki zwykły ogrodek
Autor Wiadomość
Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Ciąg dalszy dłubaniny nastapił(trzymam się ogrodowego wątku i owadziego tematu :> )dziś pawik
Obrazek
Przedświąteczny czas, a ja jak zwykle niewyrobiona <wysmiewacz> .
1. Dziś pomiędzy myciem okien a rybą po grecku(zamrażam aby się wyrobić na święta) skoczyłam na ogródek, posadziłam zaległe chryzantemy o takich kwiatach:
Obrazek( ciekawe czy przezimują)w pustej już folii,zawsze to jakaś ochrona.W ubiegłym roku przezimowały białe samokrzewiące i żółte drobnokwiatowe.
2.Znalazłam w szopce jeszcze resztki cebulek narcyzów i krokusów (porządkując nasiona)cóż posadziłam do gruntu,okryłam grubo korą aby się zdążyły ukorzenić(miały już kiełki)
3.Zrobiłam zdjęcie zwierzątku ogrodowemu.
Obrazek
4. Część z moich wyrodnych piwonii dostała sporą porcję obornika(podobno tak się robi aby wreszcie kwitły jak należy,cóż czas pokaże <ściana> tracę do nich cierpliwość)
5.Najbardziej ,,cenne"dla mnie róże okopczykowałam
6.Wróciłam do pieczenia piernika ;)
Patyczki róż(naśladownictwo <wysmiewacz> ) mam w szopce, są jeszcze do góry nogami.Dołożyłam do tego hortensję Phanton (nogami do dołu)późno bo późno ale lepiej niż wcale <lol> .Zima oszczędza mój region(czego nie można powiedzieć w stosunku do dróg,lodowisko gratis)
Jutro muszę rozejrzeć się za choinką(inaczej nie będę miała mobilizacji do przygotowań <rotfl> )

Ostatnio zmieniony 17 gru 2017, 19:19 przez marysia, łącznie zmieniany 1 raz

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Marysiu Tosia fajnie pozuje wygląda jak modelka na wybiegu <icon_e_wink> Piękne chryzantemy szczególnie te duże pastelowe. Patyczki muszą mieć odpowiednią temperaturę ,żeby wykształciły kalusy .Moje mają już zaczątki listków a są juz nogami do dołu tak jak napisałaś <icon_e_wink> . Nie wiem co zrobię z tymi ukorzenionymi patyczkami chyba potem poszukam chętnych na nie .Ja wiosna będę ukorzeniać moja Grandiflorę ,żeby była na nóżce .Dzisiaj już oglądałam, które pędy będą się do tego nadawać .Wiosną nałożę butelki na te pędy i nasypię ziemi i oczywiście okryje .Jestem ciekawa czy eksperyment mi się powiedzie.Cóż zabawa w ukorzenianie to fajna sprawa. Pawik również fajny <brawo> <hi> Moje pierniki już upieczone dostałam od koleżanki super przepis są smaczne i chrupiące

Spełniam swoje marzenia cz.3

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Patyczki muszą mieć odpowiednią temperaturę ,żeby wykształciły kalusy .Moje mają już zaczątki listków a są juz nogami do dołu tak

Dzięki Jadziu za podpowiedź,przeniosłam patyczki do garażu,tam jest ok 16-18*C ,czy Twoje patyczki mają dostęp światła? Myślałaś co potem z nimi zrobić ,zima jeszcze będzie długa...jak puszczą listki co dalej?. Miałam zawsze w garażu pelargonie były strasznie,, wyciągnięte " po zimie.
A oto mój leniwy grudnik,pomyliło mu się trochę ,miałam go na tarasie, zakwitł pod koniec września,potem zabrałam go do domu,na skutek przeprowadzki zastrajkował ,,zrzucił"pąki <foch> teraz ma aż.... jeden <lol>
Obrazek
nie ruszam go z miejsca, może jeszcze się zrehabilituje <icon_lol>
Za oknem brązy, brak żywych kwiatków, dobrze że chociaż storczyki nie strajkują
Obrazek
mam do wyboru okna południowe i północne dobrze,że storczyki lubią te drugie....
Obrazek
jak przekwitną wracają na parapet <lol>
Obrazek
o tej porze roku nawet suszone kwiaty są nie do pogardzenia
Obrazek
A taką piękną słoneczną pogodę dziś mieliśmy <słonko> <słonko> <słonko>
Obrazek
gdyby taka była częściej.... nie narzekałabym na zimową przerwę w wegetacji <lol>
P.S choinka już leży na tarasie <hejka>

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Cytuj:
mój leniwy grudnik,pomyliło mu się trochę ,miałam go na tarasie, zakwitł pod koniec września,potem zabrałam go do domu,na skutek przeprowadzki zastrajkował ,,zrzucił"pąki <foch> teraz ma aż.... jeden <lol>

A czy serwujesz mu coroczny okres spoczynku w chłodnym miejscu <icon_question>
Aby po tym jesiennym okresie uniknąć zrzucania pąków kwiatowych należy unikać przestawiania rośliny, zmian temperatury i przesuszenia.

W godzinie - nieskończoność czasu.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Marysiu co dajesz tym Twoim storczykom ,ze tak cudnie kwitną <okok> .Moje to takie leniwce a mam ich calutki parapet .Stoją na północnym oknie, bo drugie to południowo wschodnie i tam jakoś nie bardzo się czuły. U mnie tylko jeden grudnik kwitnie ten bliżej okna ,a drugi milczy jak zaklęty, ale jest dalej od okna . w ubiegłym roku tez zrobił mi takiego psikusa.Wiem ,że one nie lubią ruszania to takie nietykalskie rośliny. Taka jesień mogłaby tez być jak na Twojej fotce, wcale nie tęsknię za zima.U nas lekkie przymrozki i brak słońca

Spełniam swoje marzenia cz.3

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Grudników nie przestawiamy jak mają już pąki, nawet nie obracamy bo wtedy zrzucą te pąki. Ładne to zdjęcie w promieniach zimowego słońca nad rzeką, a w domu sympatyczny klimat <macha_reka>

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Obrazek

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Witajcie w przededniu końca roku. Za oknem ciemno,(nie jestem specjalnie odkrywcza <icon_lol> ) przeglądam stare zdjęcia, aby trochę po wspominać i nacieszyć oczy znużone szarością, kolorami lata.Po cichutku robię takie małe plany na przyszły sezon ;)
Doszłam do wniosku,że najbardziej to mojemu ogródkowi przydało by się ,,odchudzenie "z gatunków i ilości roślin.popatrzcie sami,nie jest to uporządkowana przestrzeń:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
takie rabaty mają swój urok, ale nie sprzyjają zdrowiu roślin(moje biedne róże i czarna plamistość <zalamka> )
Wiem to, a jednocześnie pragnę wprowadzić więcej liliowców i irysów .Mam jeszcze czas do wiosny na decyzję czego by się pozbyć.Może wpadnę na salomonowe rozwiązanie <co>

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

A ja uwielbiam taki busz, tak trzymaj.

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Jadzia:
Marysiu co dajesz tym Twoim storczykom ,ze tak cudnie kwitną

cóż- też mi kiedyś nie chciały kwitnąć,nawet marniały,metodą prób i błędów doszłam do wniosku,że rodzaj nawozu jest mało istotny,teraz kupuję różne, rozcieńczam w wodzie i zanurzam całe doniczki w wodzie z nawozem, aż korzenie zmienią kolor na zielony (raz na tydzień lub dwa,korzystniej jest przesuszyć niż przelać)i tyle ;)
Cytuj:
Maxxi
A co myślicie o stymulatorach kwitnienia typu BioCanna Bio Flores?

Nigdy nie stosowałam :)
Aniu -miło Cię poznać,Twój ogródek różany jest mi znany
Cytuj:
A ja uwielbiam taki busz, tak trzymaj.

dziekuję <serducho> jednak wiem dobrze,ze umiar powinnam zachować, niestety (choć jest jeszcze tyle roślin, które chciałabym mieć )
Wyjścia są :
-większa działka(nierealne)
-wyrzucenie połowy roślin(serce by pękło)
-niezaglądanie do obcych ogrodów(zbyt trudne)
-odciąć dostęp do internetu( <killer> )
Nie wiem co wybrać, wszystkie możliwości są kuszące <hahaha>

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 282 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]