Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna
  Podgląd wydruku

Re: Taki zwykły ogrodek
Autor Wiadomość
Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Witajcie Kochani
Wiosna się ociąga,nie spieszy jej się.A taka w sercu tęsknota za wyjściem do ogródka,trochę już posprzątałam ,lecz róże jeszcze nie przycięte ,warzywnik też nie ruszony.
Po dłuższej nieobecności przedstawiam Wam małą historię nasionkowo- parapetową:
wschody werbeny patagonskiej
Obrazek
obecnie po miesiącu
Obrazek
lawenda pięknie powschodziła
Obrazek
lecz niestety dopadły ją ziemioródki i większość zjadły,zostało kilka
Obrazek
pomidorki posiane na początku marca(trzy odmiany od Jadzi-tak na marginesie Jadziu nie wiedziałam,że są takie kształty pomidorków <lol> <lol> <lol> )
Obrazek
a tak dziś czekają na pikowanie
Obrazek
cdn

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

cd
zebrałam w ubiegłym roku nasiona lilii królewskiej,w lutym przejrzałam je i wydawały mi się ,,puste" ,byłam strasznie rozczarowana pomyślałam jednak ,że je wysieję,a co tam- może chociaż kilka wykiełkuje.
Zasiałam,i się zdziwiłam, wyrósł mały lasek
Obrazek
obecnie,wypuszczają już drugi liść
Obrazek
przedstawiam patyczki różane;przed mrozami w końcu lutego przeniosłam je do ogrzewanego garażu,listki zaczęły się rozwijać,ale czy mają korzonki nie mam odwagi sprawdzić,po świętach ma się ocieplić, to powędrują do folii.
LutyObrazek
terazObrazek

Obrazek
patyczki hortensji phanton z cięcia jesiennego,choć te które trzymam w wodzie z cięcia marcowego wypuściły ładniejsze listki, a korzeni też nie puściły
Obrazek
Jadziu generalnie masz rację,ze w domu nie ma co ukorzeniać róż,to nie te temperatury,nie to światło
Miałam dużo czasu na myślenie o tym jakich zmian dokonać w ogródku wiosną,po namyśle postanowiłam aby powiększyć ilość irysów o nowoczesne odmiany,mam tylko takie ,,babcine"te zostaną zredukowane na rzecz nowych kolorów i falbanek,od dwóch lat kupuję też liliowce,i w tym roku też kilka dokupiłam ,odmiany stare i popularne; sprawdzę czy zadomowią się u mnie
Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Marysiu radosnego Alleluja !!!! .Temat różanych patyczków już przerabiałam ,chciałam sie jednak przekonać czy te do góry nogami jakoś inaczej się zachowają .Wyszło jednak na to samo ,ze w domu raczej to nie wychodzi bo zbyt wysoka temperatura .Teraz wsadziłam ścięte patyczki Elżbietki do góry nogami i nakryłam folią postawiłam w altance.Ciekawe jak minie 3 tygodnie czy pokażą się kallusy czyli pod koniec kwietnia .Moje patyczki Vanille fraise zadołowałam jesienią w ogródku i nakryłam butelką .Teraz zaglądałam do niej i widzę ,ze juz są pąki liściowe.Jednak nie wiem czy się ukorzeniły .Nic to, mam czas, zostawię je w tej doniczce, bo mi sie nie spieszy,żeby sie przekonać czy ma korzonki .Powsadzałam też patyczki świeżo ściętych Grandiflory i Pinky Winky .Ciekawe czy coś z nich będzie szczególnie z patyczków Pinky, bo kolejny rok je wsadzam i dalej nic nie osiągnęłam .Fajne pole pomidorkowe <okok> Marysiu masz zielone łapki <brawo> Zakupy też spore zrobiłaś będzie co podziwiać w sezonie .Mnie wykiełkowały nasiona tulipanów ,które wysiałam jesienią do doniczki i nakryłam folią .Zostawiłam doniczkę zadołowaną w ogródku .Teraz odkryłam i są już fajne szczypiorki .To tylko tak dla sprawdzenia bo nie wiem czy doczekam sie z nich kwiatów

Spełniam swoje marzenia cz.3

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Tak jak zapewne wszyscy ogrodnicy w tym kraju, korzystam z pogody i usiłuje doprowadzić ogródek do ,,stanu gotowości" do wiosny.Róże już przycięłam,przezimowały różnie ,straciłam 5 szt wielkokwiatowych(2 szt ingrid bergman i 2 rożowe NN, oraz jedną chorą (o niej napiszę później.Do jesieni muszę sporządzić listę tych, które je zastąpią.Ingrid bergman przemarza mi co roku prawie do kopczyków,więc ich nie żałuje.
Miałam w ogródku sporo kęp śniedka.Rozrasta się w niesamowitym tempie,liście ma podobne do krokusów , i nigdy nie wiedziałam czy to krokusy czy nie. Teraz gdy kwitną krokusy skorzystałam z okazji i śniedka wyrzuciłam
Obrazek
W porównaniu do zeszłego roku wiosna, jak to wcześniej zauważył Krzysztof spóźnia się o około 2 tyg, sądzę tak po zasiewach sałaty i szpinaku w folii,oraz po narcyzach miniaturowych,które kwitły mi już 28 marca 2017,a w tym dopiero dziś się rozwinęły.
Zakwitła dopiero puszkinia
Obrazek
krokusy te w cieniu dopiero rozkwitają
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
cebulica syberyjska
Obrazek
wielkanocne przebisniegi
Obrazek
i dzisiejsze
Obrazek
kupiłam bratki(zaniedbałam wysiew własnych zeszłego roku <uoee> )
Obrazek
muszę w tym roku się postarać :) są to kwiatki bardzo wdzięczne i o długim czasie kwitnienia,kolorów jest b.dużo.Jedyny problem to ten ,że nasiona kupowane w sklepie nie zawsze kiełkują,a te zbierane samodzielnie nie zawsze powtarzają cechy rodziców.
Zasadziłam dziś kupione cebule lilii(tak jakbym miała mało swoich <lol> ,wysadziłam tez na jesień dużo samodzielnie wychodowanych z łusek i nasion oraz z podbieranych cebulek,może coś już zakwitnie)
Irysy i liliowce też już w większości posadzone <hura> ,liczę na to ,że pogoda będzie już łaskawa dla spragnionych ciepła roślinek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Marysiu nawet parę takich bratków a już jest kolorowo i tworzy sie klimat wiosenny .Śniedki w większości też usuwam jednak parę ich zostawiam, bo maja ładne kwiatki i cieszą jak kwitną .Mam śniedka zwisłego i ten bardzo marnie tworzy przybyszowe ,a ma cudne kwiaty zebrane w grona srebrnego koloru . Teraz znów w donice posadziłam patyczki do góry nogami .Jestem ciekawa czy uda mi sie wyhodować z nich róże,bo te zimowe padły w domu . Sporo róż straciłaś :( ja na razie tylko jedną wykopałam bo od ubiegłego roku się nie opamiętała .Druga też pod znakiem zapytania bo na razie cisza ani jednego czerwonego noska .Szkoda mi trochę bo to cudna róża Harknesa - Merlin .No cóż chyba to przeżyję, bo w jej miejsce chcę posadzić inną a może nie na razie sie zastanawiam .Miłej i słonecznej niedzieli <buziak>

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Masz rację Jadziu nawet parę bratków raduje oczy.
Jest tak piękna pogoda ,że cała roślinność stara się nadrobić stagnację marcową.Po prostu rosną na naszych oczach,a zielony kolor staje się wszechobecny.
Ogrody i łąki ruszyły pełną parą,trochę w tyle został las
Obrazek
podszycie już kwitnie:fiolek wonny
Obrazek
zawilec gajowy
Obrazek
pies liściasty
Obrazek
A w ogródku zakwitła jagoda kamczacka
Obrazek
bratki już zdobią taras
Obrazek
Krzysztof pisał,że narcyzy pełne mu zanikają, moje też,Obrazek oto jeden samotny (w zeszłym roku były trzy)
hiacynty takie jak w roku ubiegłym,zmieniły się niewiele
Obrazek
zasiany w zeszłym roku pierwiosnek ząbkowany,malutki, biedniutki, ale jest :) .Mam ich kilka
Obrazek
Forsycja- moje słoneczko
Obrazek
i druga jeszcze mała forsycja goldzauber kwiaty ma większe,bardziej złotożółte
Obrazek
w podobnym kolorze miniaturowe narcyzy
Obrazek
jedyne ,,moje"bratki kwitną pięknie
Obrazek
a teraz królowa tego tygodnia magnolia gwiaździsta,jej kwiaty są tak niesamowicie białe,porcelanowe
Obrazek
początek kwitnienia
Obrazek

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Cd ogrodowej historii
Pierwiosnki gruzinskie od lat niezawodne ,a z przodu lekarskie siane w zeszłym roku
Obrazek
róża laguna pięknie przezimowała i wystartowała,czego nie da się powiedzieć i większości moich róż
Obrazek
eksperyment jesienny chryzantema o kwiatach b. duzych w formie kuli,przezimowała w warunkach do -5*C ,jest w folii przesadzę ją z początkiem maja do gruntu
Obrazek
pozostali mieszkańcy folii:szpinak i sałata(spóźnieni w tym roku nie z mojej winy,siałam z początkiem marca,zawiodła aura)
Obrazek
ostatnie sekundy w życiu poskrzypki liliowej,paskuda zaatakowała jedyną lilię Św Józefa jaką posiadam(tak w ogóle to sobota upłynęła mi na mordowaniu pędraków ,w kompoście miałam ich multum,ohyda <nerwus> )
Obrazek
temat weselszy-tulipany kupione i posadzone jesienią
Obrazek
ze smutkiem zaczynam traktować większość tulipanów jak jednoroczne,oto liliowe z zeszłego roku,posadziłam pięć a dziś zakwitł:
Obrazek
moja gwiaździsta panienka
Obrazek
i jeszcze raz,(powtarzam się, ale musicie uwierzyć na słowo,że w realu jest piękniejsza niż na zdjęciach a kwitnie krótko,więc muszę ją promować <lol>
Obrazek
i mój ogród odwiedziły motyle(nareszcie)
Obrazek

Obrazek
piwonii posadzilam kilka (kwitną trzy )i w tym roku daję niekwitnącym ostatnią szansę jak nie to się pożegnamy,nakładłam obornika jesienią słuszną porcję i zobaczymy czy coś pokarzą
Obrazek
wyginely mi sasanki to jedyna( a kiedyś rozdawałam <foch> )
Obrazek
dywanik fiołkowy pomogły zasiać go mrówki ,ale i tak ich nie lubię
Obrazek
i błękitne szafirki
Obrazek
tulipany wczoraj
Obrazek
i dziś
Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Oj jak ładnie pasuje anioł do tej magnolii, a magnolia pięknie zakwitła Marysiu. Forsycje takie popularne, a ja je uwielbiam, odmiana Goldzauber rzeczywiście różni się od innych, też ją mam. Pierwiosnki urocze maluchy ;) . Marysiu, pytałaś o te goździki, jeśli aktualne to chętna jestem i jeśli dasz radę jeszcze wysłać kępkę to na PW daj znać ile za wysyłkę zwrócić.

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Juz 2 X kupowałam Gwiaździstą i dalej jej nie mam ,więc już się poddałam ,że nie można mieć wszystkiego.Marysiu korzonków chyba jeszcze nie będą mieć te jesienne patyczki hortensji tak samo jak jesienne róże .Tak dopiero koło czerwca- lipca tak mniemam . Wiosną znów wsadziłam w wielka donicę patyczki do góry nogami ciekawe, bo wypuszczają oczka, a nie mają jeszcze kalusów.Niech tam sobie grzecznie siedzą przy altance aż zrobią kalusy, potem je obrócę mają czas na to do końca kwietnia. Okryłam je folią bąbelkową myślę ,że nie mają za ciepło, bo powietrze tam dochodzi .Bratki urodą dorównują innym kwiatom ja na razie tylko dwie skrzynki w połowie zapełniłam sadzonkami pelargonii .Następne skrzynki czekają na gatunkowe kwiaty, a jeśli będzie dużo aksamitek i te tam posadzę też są śliczne te najzwyklejsze.Wysiałam też jakieś miniaturowe nagietki to może i te posadzę między pelargoniami czy aksamitkami .Sama natura bez udziwnień <icon_e_wink>

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

W zeszły poniedziałek padał deszcz cały dzień,a ja wcześniej wzięłam uw aby popracować w ogródku,totalny pech.cóż było robić zaczęłam zbierać ślimaki oto kilka zdjęć z polowania: jazda na barana
Obrazek

Obrazek
powiem ci coś na uszko:zawracamy?
Obrazek
ej wy, co tam jest po drugiej stronie?
Obrazek
kamienie mi nie straszne,a człowieki myślą,że skorupki mnie zatrzymają <lol>
Obrazek
mały, większy ,największy
Obrazek
a ten maluszek wdrapał się na dach szklarenki jakieś 2.5m miał do pokonania i pytam po co?
Obrazek
podczas zdjęć nie ucierpiał żaden ślimak,zdjęcia nie były ustawiane,modele wykazały się własną inwencją.(wszystkie zostały wyniesione na łączkę i niech się tam rozmnażają :)
Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]