Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna
  Podgląd wydruku

Re: Taki zwykły ogrodek
Autor Wiadomość
Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Ciekawy fotoreportaż w temacie ślimakowym <okok>
Kilka lat temu pisałem na forum:
Cytuj:
U mnie kolejne, małe wiaderko ślimaków i pora wyskoczyć nad staw, który blisko za płotem więc podrzucimy dzikim kaczkom i bażantom ten prowiant. :>
Szkoda zabijać ślimaki chemią i truć przy okazji środowisko <uoee> . Zginąć mogą od tej trucizny ptaki, a nawet zwierzęta domowe koty czy psy.

Są rózne, nazwijmy to godziwe, sposoby pozbywania się stworzeń szkodzącym uprawom ogrodowym. A używanie trucizn do ich zabijania powinno być zakazane tak jak politycy umówili się co do zakazu używania chemicznej broni.
Nie wszystkie kraje niestety stosują się do tego zakazu tak jak nie wszyscy działkowicze rezygnują z trucizn w ogrodzie :|
Nasze forum wyjątkiem nie jest; gdy jedna z naszych koleżanek z pewnym zadowoleniem używała "niebieskiego proszku" do zabicia tych powolnych istot to jedynie ja zwróciłem uwagę na ten nieszlachetny czyn <shock>
O tempora! O mores!, ze tak obcym zwrotem się posłużę. :)

Wątek pt: Ślimaki skorupkowe i nagie (pomrowy)
mamy tutaj: viewtopic.php?f=31&t=863&p=24318&hilit=%C5%9ALIMAKI#p24318

W godzinie - nieskończoność czasu.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

U mnie ślimaki lądują za siatką wiem ,że to syzyfowa praca bo za chwilkę znów powrócą Jednak liczę ,ze może nie będzie im się chciało znów fatygować .Marysiu komentarze EXTRA <okok> Dzisiaj rano po wczorajszym deszczu nawet nie było ich aż tyle nawet M to zauważył jak szedł do sklepu ,że nie łaziły gromadnie po chodniku.Niekiedy co krok można natknąć się na ślimaka po takim deszczu

Spełniam swoje marzenia cz.3

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Pogoda jest przecudna,naprzemiennie słońce i deszcz,cieplutko- po prostu marzenie.Sieję, przesadzam, rozsadzam,pielę,podlewam,podziwiam świeżą zieleń<rotfl> (Tak szybko wszystko rośnie, a ja mam tak mało czasu na to by się tym nacieszyć),na wirtualne ogrody czasu mi brak niestety,ale myślę o Was :) :) :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zdjęcia z ubiegłego tygodnia,w najbliższym czasie zamieszczę aktualne <macha_reka>

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Piękny biały wianek ma na głowie ta okrągła lawendowa rabatka co to a odmiana tulipanów????.Ilości tulipanów też nie powalają jednak kwitnie ich więcej niż u mnie. No cóż taka jesień ktora wykończyła cebulowe, jednak pomogła Rh ,żeby cudnie zakwitły.Chyba będę musiała pod koszyki sypać keramzytu ,żeby ochronić cebulki ,albo nie kupować już cebul zostawić to co mam Słonecznej majówki Marysiu <buzki>

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Marysiu, a ja zbyt zmęczona bywam w tygodniu aby zaglądać do wirtualnych ogrodów, dziś mam wyjątkowo wolne, a z kolei jak mam wolną niedzielę to wolę pojechać sobie na wycieczkę i coś zwiedzić. Ale zerkam sobie i jak mam natchnienie to nawet coś napiszę <icon_mrgreen>

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Jadziu niestety nie znam odmiany białych tulipanów(kupiłam jako ,,białe")zrobiły mi psikusa ,są małe nie widać ich zza lawendy,na plus trzeba powiedzieć ,że kwitną 3 tyg,i przetrwały co nie wszystkim cebulkom się udało :)
Obrazek
i w zbliżeniu mają dziwne narośla na płatkach
Obrazek
i pozostałe moje tulipanki powoli odchodzące ...wszystkie są piękne nawet bezimienne
Obrazek

Obrazek

Obrazek
te miały być niebieskie (widocznie na fiolety jestem skazana)
Obrazek

Obrazek
te już pokazywałam mam je trzeci rok, liście też b ozdobne, cebulek było 5 i nadal 5 kwitnie (sukces)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Krzysiu ja bardzo niechętnie stosuję chemię w ogródku co widać po moich łysych różach (plamistość jest dla mnie nie do ogarnięcia)Mszyce też niestety w obfitości ,ale b.dużo wróbli i sikorek obsiada różane krzewy zjadając mszyce to nie chcę ich zatruwać opryskanym owadami,zresztą od lat róże sobie z tym radzą gorzej z plamistością :(
Mam za to nową jaszczurkę i drugą ropuszkę (na razie jest mała)
Troszkę ubiegłego tyg i wcześniejszego:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

W maju spośród tulipanów kwitną jeszcze późne odmiany.
Używanie pestycydów na działkach i w ogrodach przydomowych jest niepotrzebne i...niebezpieczne dla środowiska. Jeśli jednak czasem zachodzi taka konieczność to warto znać wszystkie zagrożenia dla ptactwa, zwierząt domowych i ludzi (małe dzieci).
A już tam gdzie mamy warzywnik czy owocowe drzewka lepiej wcale ich nie stosowac. Na róże mozna korzystać z naturalnych oprysków, przepisy łatwo znajdziemy w sieci i chyba też na tym forum.

Niebieskich tulipanów chyba się jeszcze nie udało wyhodować, a te opatrzone taka nazwą są z reguły fioletowe.
Np. tulipan 'Blue Parrot' ktorego swego czasu miałem w ogródku wcale niebieski nie był a tylko fioletowy.
Piękny tulipan 'Blue Diamond' też jest fioletowy. Podobnie nie udalo się wyhodować róż o czystym niebieskim kolorze.

W godzinie - nieskończoność czasu.

WILLIAM BLAKE

Kwiaty ptaki motyle I
Kwiaty ptaki motyle II
Kwiaty zioła motyle III

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Cytuj:
Podobnie nie udało się wyhodować róż o czystym niebieskim kolorze.
Jednak producenci zawsze dodają BLUE ,może po to ,żeby zwiększyć sprzedaż to samo jest z różami . Marysiu tulipany powoli kończą kwitnienie u mnie jeszcze stoi na warcie biały strzępiasty ale też powoli więdną mu te płatki .Jednak bardzo długo stał piękny. Lawenda coraz ładniejsza. U nas trochę kropi z nieba, więc przyszłam do domu

Junior Ogrodnik
Junior Ogrodnik
Awatar użytkownika

Cały czas jestem zachwycona ciepłem,nie miałam od początku kwietnia przymrozku,czy może być piękniejsza wiosna dla ogrodnika?pomidory posadziłam już 25 kwietnia,do gruntu poszły już cynie ,dalie,pelargonie też nie muszę chować na noc do domu,wszystko rośnie expresowo,szparagi zbierałam już w końcu kwietnia
Obrazek wymyśliłam patent aby bez problemu wycinać szparagi :dwa kołeczki pionowo wbite w ziemię, na to pozioma deseczka, a na to folia pryzmowa,umocniona kostkami brukowymi ,i już. Podnoszę folię z jednej strony,szparagi wystawione jak na tacy,(nie trzeba babrać się w piachu) nożyk i do garnka <lol> ,zapomniałam dodać że na zzielenienie nie mają szansy <lol> w przedogródku króluje zieleń
Obrazek czekam na kwitnienie aktinidii może w tym roku doczekam się że zawiąże owoce
Jedyne co miałam wczoraj na grila to lobelia <rotfl>
Obrazek
skalniakowe maluszki
Obrazek

Obrazek

Obrazek
a w folii rosną pomidorki od Jadzi <macha_reka>
Obrazek
pozwoliłam tez babce okrąglolistnej się zadomowić
Obrazek
zasiałam też dziurawiec ,używam go często, a już prawie nie ma gdzie zbierać ,ugory zagospodarowane ,a przy drogach niezdrowo,takie coś też wyrosło,proszę zidentyfikujcie czy to czosnaczek?
Obrazek
z ziół to sieje mi się w każdym zakątku glistnik ,poczytałam o nim ostatnio,że wewnętrznie tez ma dużo zastosowań
Zaczęły kwitnienie irysy które w tym roku kupiłam ,większość to rozczarowania: nie te <zalamka> nie te co zamawialam
Obrazek

Obrazek

Obrazek
ten jest prawidławy
Obrazek
i pierwsza moja róża louis odier
Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]