Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 654 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 66  Następna
  Podgląd wydruku

Prawie nad Wisłą.
Autor Wiadomość
Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Nasz obecny ogród staramy się stworzyć od końca 2006 roku - przenieśliśmy się tu znad morza - drobne 600 km w dół mapy.
Ogród był siedliskiem chwastów mających miejscami 150 cm wysokości, starych i zaschniętych szpalerów porzeczek oraz wielu leszczyn. Powolutku usuwaliśmy martwe krzewy i drzewa, pozostawiliśmy sobie kilka starych i zdrowych jabłoni z pysznymi jabłuszkami i parę innych drzew owocowych. Resztę ziemi powolutku obsadzamy krzewami. Ogród ma 3 tys. metrów kwadratowych i jest co w nim robić.

Najbardziej lubię maj oraz czerwiec, chociaż każda letnia pora ma swój urok. W tych dwóch miesiącach kwitnie jednak najwięcej pięknych krzewów ozdobnych.

Majowe jabłonie.

Obrazek

Re: Prawie nad Wisłą.
Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Ewciu masz rację ,że maj to najpiękniejsza pora ,gdy kwitną wszystkie drzewa owocowe .W tak wielkim ogrodzie masz co robić i nie dziwię sie ,że u Ciebie prym wiodą kwitnące krzewy i wielkie drzewa .U mnie na małej powierzchni róże i mniejsze byliny grają główna rolę .Najwieksza z tych wszystkich jest Tuja Danica czyli [Thuja Occidentalis] i Hortensja ogrodowa [Hydrangea macrophylla]

Spełniam swoje marzenia cz.3

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

To prawda, pracy mamy tu mnóstwo, często nie nadążamy i są w ogrodzie miejsca zaniedbane, ale ciągle dosadzamy drzewka i krzewy, zagęszczamy jak się da aby chwasty miały coraz mniej miejsca.

W tym roku kupiłam kłącza malw, miały być pełne o ile pamiętam. Zakwitłą jedna z trzech i to dość dawno, a dwie pozostałe mają dopiero pąki kwiatowe i nawet nie wiem czy przynajmniej kolor się zgadza.

Obrazek

Słoneczniczek szorstki LORAINE SUNSHINE stworzył piękną kępę, dużą i taką radosną. Znalazłam siewki więc będę go sadziła w innych miejscach ogrodu.

Obrazek

Rozkwitają lespedezy (Lespedeza krzewiasta - Lespedeza bicolor), mam dwie i kwitnie ten marniejszy i mało foremny okaz. Drugi krzew jest piękny, ma zgrabny, kulisty pokrój i mam nadzieję, że też zakwitnie.

Obrazek

Hortensja Pink Diamond też się rozrosła.

Obrazek

Hortensja bukietowa Limelight. Jest przepiękna.

Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

Ewciu znasz sie na hortensjach powiedz czy jak ogrodową przesadzę i będzie miała tylko parę godzin słonka czyli 4 h -będzie kwitła .Na tej rabatce na której teraz rośnie zajmuje bardzo duzo miejsca .Ma już jakiś 1m średnicy
Piękny kolor ma malwa i chociaż też je lubię ,bo przypominają mi babciny ogródek -to z powodu rdzy z nich zrezygnowałam .Pyszna jest z nich herbatka .Nie zauważyłam jeszcze siewek mojego słonecznika szorstkiego ,ale mam siewki żurawki :) Kurcze ,gdyby miała miejsce też bym posadziła mnóstwo hortensji one są takie piękne każda jedna

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Hortensje ogrodowe nie potrzebują dużo słoneczka aby pięknie kwitły. Nasze ogrodówki rosną w cieniu i ładnie kwitną co roku, no chyba, że całkiem przemarzną.
U nas malwy nie mają rdzy, dlatego rosną w naszym ogrodzie, miewam też siewki z obcych ogrodów. Bardzo lubię, malwy. Szkoda tylko, że są takie wysokie i każda większa wichura je kładzie.

Dziś zdecydowanie powróciło lato, jest zbyt gorąco i duszno. A już było kilka dni takich prawie jesiennych i bardzo mi się to podobało.

Piękne, czerwone korale wśród złocistych liści kaliny Park Harvest.

Obrazek

Kolcosił przypadł do gustu jakiemuś pajączkowi.

Obrazek

A z rana bukszpan wygląda tak

Obrazek

Jabłoń ozdobna Ola jest obwieszona małymi jabłuszkami.

Obrazek

Niektóre odmiany języczek przekwitły, inne dopiero kwitną.

Obrazek

Ponownie kwitną krzewuszki, tu Eva Radke.

Obrazek

Pięknie przebarwiają się liście itei - Itea virginica 'Henry Garnet'

Obrazek

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

U mnie też kwitnie pomarańczowa języczka Desdemona z bordowymi liśćmi .Niestety wiekszość liści dziurawa od ślimaków, a niektóre mają tylko łodyżki bez liści .Piekne korale na kalinie ,ale wiciokrzew te ma takie czerwone korale .Pajączki to bardzo pracowite stworzonka utkać taką sieć ,której nawet woda nie zmoczy

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy

nie będę słodzić jest pięknie ale ja sobie kilka ozdobnych jabłuszek zerwałam, wiem jest na to przykazanie :P

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Witam wszystkich.

Mamy w ogrodzie kilka odmian języczek, są przepiękne i kwitną późno, a to ich największy atut. W zeszłym roku dosadziłam języczkę palmatiloba, ale nie zakwitła zapewne przez koty, które ją połamały i musiałam jej znaleźć nowe miejsce.
Jabłuszka na tej jabłoni ozdobnej są najładniejsze ze wszystkich jakie mamy. Dwie inne odmiany mają mikroskopijne jabłuszka i nie są tak ozdobne jak te.

Dziś jest deszczowo, ale i tak w powietrzu czuć taką niemiła duchotę, nie ma w ogóle wiatru, panuje zastój.

Najzwyklejsza kalina koralowa ma piękne kiście owoców.

Obrazek

Dziwaczki otwierają się wieczorową porą.

Obrazek

Obrazek

Ogrodnik
Ogrodnik

Witaj hi pochwalę Twój stary sad na pewno jest tam sporo dawnych odmian, a takie jabłka jak kosztela czy kronselka, teraz już nie do zdobycia.
Zdzisia

Przodownik Ogrodowy
Przodownik Ogrodowy
Awatar użytkownika

Witaj Zdzisiu.
Te stare jabłonie są przepiękne, a owoce są wyjątkowo smaczne, no i swoje, niepryskane. Są też stare orzechy laskowe i włoskie - bardzo dobra odmiana no i wiśnie. Bardzo żałuję, że jabłonie są naprawdę stare i martwię się, że któregoś roku obumrą.
U nas zrobiło się chłodno, dziś wręcz jesiennie.

Czas na rozchodniki.

Sedum Star Dust.
Obrazek

Sedum 'Purple Emperor'
Obrazek

Sedum Matrona
Obrazek

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 654 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 66  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]